Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Nowe osiągnięcie Karoliny Fryt z Targanic

Nowe osiągnięcie Karoliny Fryt z Targanic

Nastolatka jak burza zmierza po nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Świetnie poradziła sobie w eliminacjach miejskich i rejonowych, a za kilka dni wystąpi w wojewódzkich.
Foto: Edyta Łepkowska

Zdolna licealistka z Targanic, Karolina Fryt, pomyślnie przeszła dwa etapy 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Została jedną z osób nominowanych do udziału w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 22 września. A potem, być może, przyjdzie jej się zmierzyć z najlepszymi w całym kraju…

 

Szesnastoletnia Karolina Fryt ma na koncie wiele sukcesów w konkursach wokalnych, teatralnych i recytatorskich. Jednym z jej największych osiągnięć był udział w programie The Voice Kids. Wyśpiewała nagrody w XIII Konkursie Piosenki Poetyckiej „Sentymenty” w Pszczynie oraz Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”, dzięki któremu mogła wystąpić w Piwnicy pod Baranami.

Nastolatka ma też rozliczne inne uzdolnienia. Gra na pianinie i ukulele, komponuje muzykę, pisze teksty piosenek i świetnie się uczy, dzięki czemu dostała się do jednej z najbardziej renomowanych szkół średnich w Polsce – V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Poniżej prezentujemy jeden z utworów, które wykonała w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, przeprowadzonych w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. To jej autorska piosenka. Mimo nazwy konkursu, nie jest on przeznaczony tylko dla recytatorów. Karolina startowała w Turnieju Poezji Śpiewanej, która wydaje się szczególnie bliska jej sercu. (eł)

 

65. OKR

Turniej Poezji Śpiewanej.

Gepostet von Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży am Montag, 14. September 2020

 

Zobacz również: Agata Serwin z Przytkowic walczy o Eurowizję

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x