Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Prof. Andrzej Nowakowski Honorowym Obywatelem Gminy Stryszów

Prof. Andrzej Nowakowski Honorowym Obywatelem Gminy Stryszów

Imponujący dorobek prof. Nowakowskiego został doceniony.
FOTO: GMINA STRYSZÓW

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Stryszów wyróżnienie tytułem „Honorowego Obywatela Gminy Stryszów” dostał profesor dr hab. Andrzej Nowakowski .

 

Pan Profesor jest uznanym badaczem, który wiele miejsca w swoim dorobku naukowym poświecił gminie Stryszów – miejscowościom i jej mieszkańcom. Dotychczas ukazały się dwie monografie wsi Stronie i Zakrzów autorstwa Pana Profesora, które znakomicie poszerzają wiedzę o dziedzictwie kulturowym gminy Stryszów. Obecnie przygotowuje kolejną publikację dotyczącą miejscowości Dąbrówka. Wydawnictwa te zapewne wpiszą się w kanon wiedzy o tzw. historii lokalnej „małych ojczyzn”. Prace naukowe i publikacje autorstwa Pana Nowakowskiego będą stanowiły wartość przez długie lata, służąc mieszkańcom gminy Stryszów przez wiele pokoleń.

Przyznanie Panu Profesorowi tytułu Honorowego Obywatela Gminy Stryszów będzie z pewnością nie tylko docenieniem jego wkładu w zachowanie dziedzictwa przeszłości gminy ale także świadectwem mądrości jej mieszkańców, rozumiejących, że aby budować przyszłość należy także poznać i zrozumieć przeszłość.

Podkreślić należy, że Pan Profesor Andrzej Nowakowski, co najmniej od 1997 r., czynnie wspiera oświatę w gminie Stryszów, czyniąc to kosztem własnego czasu i całkowicie bezinteresownie. Pan Profesor bywa częstym gościem szkół na terenie gminy Stryszów. Współpracuje z uczniami i nauczycielami w dziedzinie kultury, edukacji i sportu. Wspiera szkoły i nauczycieli w patriotycznym wychowaniu młodzieży. Uwrażliwia na szacunek do tradycji i dziedzictwa narodowego.

Serdecznie gratulujemy!

 

Zobacz również: Wielki sukces Mirosława Płonki ze Stryszowa

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x