Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Rodzinne święto w Parku Miejskim w Wadowicach

Rodzinne święto w Parku Miejskim w Wadowicach

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

  „Czas dla rodziny. Integracja międzypokoleniowa” to cykl pikników na terenie Małopolski, które  mają na celu międzypokoleniową integrację skierowaną do małopolskich rodzin, dzieci młodzieży, dorosłych, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. W sobotę 23.09 w Parku Miejskim w Wadowicach nie zabrakło wielu atrakcji dla uczestników imprezy. W imprezie sfinansowanej przez Województwo Małopolskie, uczestniczył Rafał Stuglik – Radny Sejmiku.

Odbył się kiermasz Kół Gospodyń Wiejskich z terenu LGD „Wadoviana”: Babicy, Kleczy, Choczni, Gorzenia i Zbywaczówki. Stoiska były pełne lokalnych produktów i rękodzieł, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trakcie wydarzenia mieliśmy okazję podziwiać występy artystyczne klubu seniora z Wadowic oraz orkiestry dętej OSP z Roczyn. Ich talent i pasja wypełniły park wspaniałą muzyką i radością.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej SPSK w Stanisławiu Górnym przygotowali skecze i piosenki na temat noszenia odblasków. Było to nie tylko zabawne, ale również edukacyjne przypomnienie o bezpieczeństwie na drodze.

W pikniku wzięli udział również członkowie Związku Emerytów działającego przy WCK Wadowice. Ich obecność dodatkowo wzbogaciła spotkanie.

Warto dodać, że organizatorzy wydarzenia „Czas dla rodziny. Integracja międzypokoleniowa” przygotowali wiele innych atrakcji dla uczestników. Były to:

– Spektakl teatru bajka wraz z prezentacją pacynkową, który zachwycił zarówno dzieci, jak i dorosłych.

– Rodzinne warsztaty bębniarskie, podczas których uczestnicy mogli nauczyć się grać na instrumentach perkusyjnych i wspólnie tworzyć muzykę.

– Rodzinne animacje, które dostarczyły mnóstwo śmiechu i zabawy dla wszystkich uczestników.

– Rodzinne zawody rekreacyjno-sportowe, w których można było sprawdzić swoje umiejętności i rywalizować w przyjaznej atmosferze.

– Strefa dla maluszka, gdzie najmłodsi uczestnicy mogli spędzić czas w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu.

– Warsztaty tematyczne, które oferowały możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności.

– Zagroda modułowa dla najmłodszych, gdzie dzieci mogły poznać różne zwierzęta i mieć kontakt z nimi.

– Zabawy z postaciami z bajek, które sprawiły, że dzieci mogły spotkać swoich ulubionych bohaterów i spędzić czas w ich towarzystwie.

– Pokaz sprzętu i wyposażenia przez Karpacki Oddział Straży Granicznej, Lasów Państwowych, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Drogowego i OSP.

Dzięki temu bogatemu programowi każdy mógł znaleźć coś interesującego i spędzić czas w sposób aktywny i pełen przygód. Organizatorzy zadbali o to, aby wydarzenie było niezapomniane dla wszystkich uczestników.

 

Zobacz również” Muzyczne Wadowice” czyli rodzinnie i rozrywkowo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x