Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Świąteczne zwierzaki

Świąteczne zwierzaki

Ten konkurs fotograficzny cieszył się sporym powodzeniem. Choć uczestnicy mieli tylko tydzień na nadesłanie zdjęć, odzew był naprawdę duży.
Jedno z nagrodzonych zdjęć.
Foto: Antonina Przewoźnik

Domowe zwierzaki to wyjątkowo wdzięczny temat zdjęć. Uwielbiamy uwieczniać swoich czworonożnych ulubieńców w różnych nietypowych czy zabawnych sytuacjach. A o tej porze roku często w świątecznym anturażu. Toteż nic dziwnego, że konkurs fotograficzny „Mój pupil też kocha Święta”, zorganizowany przez Dom Kultury w Kętach, spotkał się z dużym zainteresowaniem.

 

Zasada była jedna – trzeba było sfotografować domowego zwierzaka w aranżacji nawiązującej w dowolny sposób do Bożego Narodzenia. Organizatorzy zachęcali, by przysyłać na konkurs zdjęcia wszelkich zwierząt, nie tylko czworonożnych. Ponieważ jednak dominują one wśród naszych ulubieńców, na nadesłanych fotografiach można było zobaczyć głównie psy i koty. Nie brakowało również królików i gryzoni. Ale pojawiły się też… ślimaki.

W sumie nadesłanych zdjęć było ponad 40. Komisja konkursowa miało twardy orzech do zgryzienia, bo większość z nich zasługiwała na to, by w jakiś sposób je wyróżnić, a tymczasem nagroda była przewidziana tylko dla zwycięzcy. Ostatecznie jury zdecydowało się jednak nagrodzić autorki trzech fotografii – Kingę Adamus, Sonię Drabek i Antoninę Przewoźnik. Pierwsza z nich sfotografowała psa imieniem Toffi, druga królika, a trzecia kota. Wszystkie trzy nagrodzone zdjęcia publikujemy pod artykułem. (eł)

 

Zobacz również:  Bulowice zapraszają do szopki pełnej żywych zwierząt

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x