Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W Inwałdzie uroczyste obchody Dnia Strażaka. Radość z odnowionej remizy

W Inwałdzie uroczyste obchody Dnia Strażaka. Radość z odnowionej remizy

Zmodernizowana strażnica jest prawdziwą dumą Inwałdzkich Druhów

 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Inwałdzie, obchodzi w tym roku jubileusz 115 – lecia istnienia. Była to świetna okazja do nagrodzenia zasłużonych strażaków oraz poświęcenia i przekazania wyremontowanego budynku strażnicy.

Remiza  w Inwałdzie była remontowana w ramach zadania „Rewitalizacja centrum wsi Inwałd”. Wykonawcą pierwszego etapu (fundamenty, kanalizacja) był Zakład Gospodarki Komunalnej.

Drugi etap wykonany przez kęcką firmę Daniel Kaczmarz DPM wyniósł nieco ponad 1,8 mln zł.

Zakres robót obejmował m.in. izolację fundamentów, wykonanie ścian, wymianę dachu, termomodernizację, a także remont pomieszczeń istniejącego budynku.

Warto podkreślić, że dzięki remontowi strażacy mogą przechowywać swoje samochody ratowniczo – gaśnicze w nowoczesnym garażu. Do tej pory parkowały „pod chmurką”.

Obecny na uroczystości Rafał Stuglik – radny województwa małopolskiego był pod wrażeniem zmodernizowanej remizy, którą częściowo sfinansował samorząd wojewódzki:

Małopolskie Remizy” – to to program, który od wielu lat cieszy się uznaniem strażaków. Finansowany przez samorząd województwa małopolskiego, umożliwia pozyskiwanie środków na prace remontowo – budowlane w remizach Ochotniczych Straży Pożarnych.

Jednym z beneficjentów programu jest jednostka OSP w Inwałdzie, która zmodernizowała i rozbudowała swój obiekt. Strażacy z Inwałdu zadbali nie tylko o poprawę bezpieczeństwa, ale pamiętali również o swoim patronie. Na ścianie remizy umieścili pamiątkową tablicę poświęconą hrabiemu Rodrygowi Romerowi ( 1893 – 1967) – wybitnemu patriocie i społecznikowi Ziemi Andrychowskiej. Piękny przykład pamięci o naszych przodkach i ich dziedzictwie”

Remizę poświęcił Piotr Liptak – proboszcz Sanktuarium p.w. Narodzenia NMP w Inwałdzie.

Podczas uroczystości nagrodzono zasłużonych strażaków, a także osoby, które pomogły w rozbudowie strażnicy.

Zwieńczeniem całej uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi.

W trakcie ceremonii oprawę muzyczną zapewniła aktywna społecznie Orkiestra Dęta przy OSP w Roczynach. Na całością ceremonii czuwał niezawodny Marek Nowak – Prezes OSP Inwałd.

Swoją obecnością zaszczycili m.in.: poseł Marek Polak, Tomasz Żak – burmistrz Andrychowa, ks. Piotr Liptak – proboszcz parafii  w Inwałdzie oraz Rafał Stuglik – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

 

Zobacz również: Nowy wóz bojowy zawitał do strażaków OSP w Bachowicach

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x