Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W Wadowicach dużo atrakcji muzycznych i kulinarnych

W Wadowicach dużo atrakcji muzycznych i kulinarnych

Zespół "Baciary" przyciągnął na stadion wadowickiej Skawy tłumy widzów.

Długi weekend obfitował w regionalne smaki! W Wadowicach odbyła się kolejna Bitwa Regionów, do której przygotowało się dziewięć Kół Gospodyń Wiejskich. Z kolei koncert zespołu „Baciary” przyciągnął tysiące fanów muzyki ludowej.

13 sierpnia na Stadionie MKS Skawa o godzinie 15:00 rozpoczęła się kolejna edycja koncertu  w ramach  cyklu „Muzyczne Wadowice”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wadoviana” przy współpracy z Gminą Wadowice.

Jako pierwsza na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej pod batutą kapelmistrza kpr. Mateusza Woźniaka. Zaraz po ich występie nastąpiło nagłe załamanie pogody, które nie zniechęciło uczestników wydarzenia do zostania pod sceną, wręcz przeciwnie, na stadionie zebrało się kilka tysięcy osób, aby posłuchać na żywo największych przebojów zespołu „Baciary”.

„Jak się bawią ludzie, wtedy kiedy pada deszcz” nabrało prawdziwego znaczenia i udowodniło, że nawet ogromna ulewa nie jest w stanie popsuć tak fantastycznego wydarzenia jakim są „Muzyczne Wadowice”.

Po koncercie można było zakupić płyty zespołu oraz zdobyć autografy czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z członkami zespołu Baciary.

Na sam koniec na scenie pojawiła się Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” z Andrychowa pod batutą kapelmistrza kpr. Łukasza Zaborowskiego, która swoimi utworami zakończyła całość wydarzenia.

W międzyczasie odbywała się „Bitwa Regionów”, w której zmierzyły się Panie ale również i Panowie z okolicznych Kół Gospodyń (oraz Gospodarzy) Wiejskich. Do kulinarnej bitwy przystąpiło 9 KGW, które przygotowały wyjątkowe potrawy. Organizatorami konkursu byli Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Decyzją Komisji Konkursowej I miejsce wadowickiej edycji Kulinarnej Bitwy regionów zdobyło Stowarzyszenie Koło Gospodyń w Białce – potrawa: Zupa Zosmoska. II miejsce zajęło KGW Jaroszowianki – potrawa: Wadowickie flaki na rosole, natomiast miejsce III przypadło dla KGW w Radoczy za potrawę: Radocko Kociomordka.

W trakcie całego wydarzenia, jakim są „Muzyczne Wadowice” było wiele atrakcji dla uczestników, tych dużych i tych małych: stary żuczek z lodami, stoisko oriflame z nagrodami, stoisko z gadżetami dla najmłodszych, sztuczna krowa do dojenia, wata cukrowa, popcorn oraz dmuchańce a także zagościła Galicjanka Parkowa, w której można było zakupić napoje oraz przekąski.

Projekt finansowany z środków Województwa Małopolskiego pozyskanych w ramach konkursu „Mecenat Małopolski”.

Cieszę się, że impreza zorganizowana przez LGD Wadoviana oraz Gminę Wadowice, cieszy się nieustającym powodzeniem. Tłumy zadowolonych fanów i miłośników tradycyjnej kultury regionalnej jest tego najlepszym dowodem. Gratuluję Pani Dorocie Balak – prezesowi LGD Wadoviana wspaniałej oprawy i prowadzenia imprezy. Tak wartościowe projekty będę dalej wspierać.” – podsumował Rafał Stuglik -radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Już dziś zapraszamy na ostatni koncert z cyklu „Muzyczne Wadowice”, który odbędzie się 2 września w Parku Miejskim w Wadowicach, tym razem posłuchamy muzyki na rockowo.

 

Zobacz również: „Mój brat Edmund” – nowa wystawa w papieskim Muzeum

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x