Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wadowicka moc atrakcji

Wadowicka moc atrakcji

Warto pomagać czyli Złote Serce dla Armii Oliwiera.
ZŁOTE SERCE DLA ARMII OLIWIERA

Ostatni weekend, pełen radości i porywającej muzyki pozostanie w naszej pamięci na długo. Święto Wadowic przyciągnęło tłumy, a wyjątkowe atrakcje – Festa Italiana z Biesiadą Wadowicką, finał konkursu Serce Roku, koncert włoskich przebojów Angeliki i Thomasa Grotto oraz finałowy, porywający występ zespołu Pectus zachwyciły publiczność.

 W niedzielę atmosfera w Wadowicach rosła z każdą godziną! Festa Italiana, która odbywała się na rynku przeniosła nas swoimi smakami do słonecznej Italii! Zapachy unosiły się w powietrzu, a odwiedzający mogli cieszyć się włoską kuchnią oraz muzyką. Wadowice podczas biesiady z  LGD  WADOVIANA przybrały charakterystyczne włoskie akcenty, przyciągając lokalnych mieszkańców i turystów.

Po tej niesamowitej uczcie przystąpiliśmy do rozstrzygnięcia konkursu na najlepszy deser – zorganizowanego przez LGD Wadoviana. Głosami jurorów zdecydowanym laureatem został deser na bazie bezy, wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Choczni.

Największe emocje wzbudził oczywiście konkurs Serce Roku 2022. W tegorocznej edycji do organizującego konkurs Urzędu Miejskiego w Wadowicach wpłynęło aż 16 zgłoszeń. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden – w tajnym głosowaniu jury jednogłośnie przyznało wszystkie możliwe punkty Armii Oliwiera, której wspólnym, ogromnym wysiłkiem udało się uzbierać niewyobrażalną kwotę 10 milionów złotych na leczenie chorującego na SMA Oliwierka Komana. Obecnie chłopiec jest już po szczęśliwym podaniu leku Zolgensma i czuje się coraz lepiej, powoli odzyskując sprawność. Zwycięzcy otrzymali symboliczny tort w kształcie serca i zaproszenie na specjalnie dla nich organizowany seans filmowy w Wadowickim Kinie Centrum, z pokazem filmu „Prawdziwe życie aniołów”.

Po przyznaniu nagród kolejną częścią obchodów było taneczne Italo Disco z Thomasem Grotto oraz jego małżonką. Angelica swoim głosem poruszyła serca słuchaczy. Wyjątkowy repertuar który przygotowali był pełen energii, pasji – wzbudził zachwyt i na długo pozostanie w pamięci uczestników. Thomas Grotto rozbawił publiczność swoim niepowtarzalnym poczuciem humoru i charyzmą, zapewniając niezapomniane momenty śmiechu i rozrywki!

Na koniec dnia odbył się wyjątkowy koncert – „On jest naszą siłą” zorganizowany przez Gminę Wadowice i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II z okazji 103. rocznicy urodzin Papieża Polaka. Dla licznie zgromadzonej na wadowickim rynku publiczności wystąpił zespół Pectus, który porwał wszystkich w niezwykłą muzyczną podróż. Koncert rozpoczęło powitanie gospodarzy wydarzenia: Bartosza Kalińskiego – Burmistrza Wadowic oraz ks. Łukasza Piórkowskiego – Dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Uczestnik imprezy, Rafał Stuglik – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego pogratulował burmistrzowi Wadowic wspaniałej współpracy z włoskimi miastami  i życzył obecnej w Wadowicach delegacji z Sony rozwijania dalszej przyjaźni.

 

Zobacz również: Drewniane kościółki coraz piękniejsze. Nidek na liście architektonicznych perełek

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x