Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

„X Piknik Ułański” w Stanicy Hucuł

„X Piknik Ułański” w Stanicy Hucuł

Obchody Święta Wojska Polskiego w Sułkowicach, od wielu lat kształtują postawy patriotyczne mieszkańców andrychowskiej gminy.
FOT: Maria Walczak, fb/ Rafał Stuglik

Z okazji 102. rocznicy Cudu nad Wisłą oraz Święta Wojska Polskiego odbyło się wiele okolicznościowych imprez. W Stanicy Hucuł w Sułkowicach koło Andrychowa odbyła się X edycja „Pikniku Ułańskiego” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Tradycja Ojców Przyszłością Młodzieży.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku. Nie zabrakło gier i zabaw, w których można było uczestniczyć z całą rodziną. Spora dawka muzyczna w postaci zabawy tanecznej z zespołem Bahamas oraz DJ Darkiem. Z racji miejsca, w którym odbywał się piknik nie mogło oczywiście zabraknąć rywalizacji w zawodach jeździeckich, przejażdżek konnych oraz bryczką, pokazu rycerstwa konnego. Ponadto można było podziwiać wozy strażackie, samochody wojskowe, pokaz sprzętu medycznego oraz pierwszej pomocy służby maltańskiej oraz wiele, wiele innych działań prowadzonych podczas tego wydarzenia.

Oprawę muzyczną zapewniła Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” w Andrychowie.

„Cieszę się, że tak wartościową imprezę, która popularyzuje wiedzę historyczną wśród mieszkańców wsparł samorząd województwa małopolskiego w ramach konkursu „Mecenat Małopolski” – podsumował uczestniczący w sułkowickim wydarzeniu Rafał Stuglikradny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

 

Zobacz również: W Wadowicach dużo atrakcji muzycznych i kulinarnych

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x