Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej napisał list do Premiera. Apeluje o zakaz handlu w niedzielę

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej napisał list do Premiera. Apeluje o zakaz handlu w niedzielę

Cenny głos w obronie Rodziny.

W liście Augustyna Ormantego – Burmistrza  Kalwarii Zebrzydowksiej  do Pana Premiera  Mateusza Morawieckiego z dnia 14 września 2021r. czytamy:

 

Szanowny Pan
Premier Rzeczpospolitej Polskiej
Mateusz Morawiecki

Szanowny Panie Premierze, zwracam się do Pana jako Przedstawiciela Narodu oraz gwaranta  zmian, jakie dokonały się w sferze rodzinnej. Zmiana modelu rodziny, jaka dotknęła nasz Naród przez  dziesięciolecia zbrodniczego systemu komunistycznego oraz bezdusznej kapitalistycznej  materializacji, wypaczyły nie tylko Ducha Narodu, ale także Ducha Rodziny i więzi, jakie od wieków  pielęgnowały nasze rodziny. Świat zamienił z Być na Mieć. Zniknęły w większości nie tylko rodziny wielopokoleniowe, ale także zostały zaburzone naturalne funkcje Kobiety i Mężczyzny, Żony i Matki, Męża i Ojca. Dzięki wprowadzeniu jednak programów prorodzinnych, pochyleniu się nad funkcją rodziny przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości, Polska rodzina zaczęła się odbudowywać. Nie muszę Panu Premierowi mówić, jak jest to ważne dla Naszej Ojczyzny.

Szanowny Panie Premierze, z wielkim bólem serca ujrzałem, że w dniu Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Kalwaryjskiego, część rodzin z mojej gminy i okolic nie mogła uczestniczyć w tych uroczystościach. Rodzina to fundament i podstawa. Byłem zdruzgotany, że jedna z wielkich sieci handlowych właśnie w tym świętym dla rodzin dniu, znalazła sposób, aby przykuć łańcuchem obowiązków do kas sklepowych swoich pracowników. Wprowadzenie usług kurierskich do marketów, stało się sposobem na otwarcie wielkopowierzchniowych sklepów w niedzielę. Biedni pracownicy nie mogą odmówić, nie zostawią bowiem swych małżonków oraz swych dzieci w ubóstwie. Zakaz handlu w niedzielę jest w moim odczuciu, prawdziwą realizacją przykazania „Pamiętaj aby dzień święty święcić”.
Jestem zmuszony wyrazić kategoryczny sprzeciw wobec takich praktyk i prosić Pana Premiera o jak najszybszą pomoc. Pomoc dla rodzin, które są rozbijane w dniu, który powinien je łączyć. Wydaje mi się, że zmiana która pozwoliłaby, aby w niedzielę czynne były tylko usługi pocztowe w marketach, a pozostała działalność nadal byłaby niedostępna, szybko zneutralizowałaby atak na Polską Rodzinę.

Szanowny Panie Premierze, jako Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, wiem że Rząd zna powagę sytuacji i pracuje już nad środkami zaradczymi. Mój głos jest głosem tych, którzy muszą milczeć, aby móc zapracować na chleb powszedni. Trzydzieści jeden lat temu rozpoczęła się era samorządności w Polsce. Wszyscy pragniemy pracować dla dobra Ojczyzny w duchu, wierze i pięknie tradycji rodzinnych naszych przodków. Jestem głęboko przekonany, że przy Pana pomocy, rodziny znów będą mogły się cieszyć radością przebywania razem.

Z wyrazami szacunku

dr hab. inż. Augustyn Ormanty
Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x