Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Dramat w górach. Andrychów opłakuje śmierć swoich mieszkańców

Dramat w górach. Andrychów opłakuje śmierć swoich mieszkańców

Na razie niewiele wiadomo, co się wydarzyło.
foto: facebook KOŁO PTTK CHAŁUPA

Po śmierci trzech turystów, którzy w weekend zginęli po słowackiej stronie Tatr, burmistrz Andrychowa Tomasz Żak ogłosił dwudniową żałobę. Wszystkie ofiary mieszkały w tej gminie. Samorządowiec powiedział, że żałoba obowiązywała będzie w czwartek i piątek.

„To ogromna tragedia. 13 i 14 stycznia będą w gminie Andrychów dniami żałoby. Flagi zostaną opuszczone do połowy masztu lub będą na nich umieszczone czarne wstęgi. Nie odbędą się niektóre imprezy i uroczystości, by te dni stały się czasem zadumy” – powiedział Tomasz Żak.

Michał Kruczała z Andrychowa, Adam Wnęczak z Sułkowic i Aleksander Kowalczyk z Roczyn zginęli próbując zdobyć Gerlach w Tatrach.

Polacy wyszli w piątek rano na wyprawę, której celem był Gerlach, najwyższy szczyt Tatr. Ostatni kontakt telefoniczny został z nimi nawiązany pomiędzy godz. 10 a 11. Próba ponownego połączenia się z nimi w piątek wieczorem zakończyła się już fiaskiem. Słowaccy ratownicy górscy, a także toprowcy z Zakopanego w sobotę i niedzielę prowadzili intensywne poszukiwania. Użyto m.in. śmigłowca, drona i lokalizatorów telefonów komórkowych. W niedzielę po południu Słowacy odnaleźli w rejonie Małego Gerlacha ciała trzech taterników.

Łączymy się w bólu z bliskimi oraz rodzinami zmarłych.

Zobacz również: Akcja ratunkowa na Babiej Górze

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x