Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W Wieprzu oficjalnie otwarto Dzienny Dom Seniora

W Wieprzu oficjalnie otwarto Dzienny Dom Seniora

Uroczystość było doskonałą okazją do prezentacji placówki oraz jej dokonań.

W dniu 11 października 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Dziennego Domu Seniora w Wieprzu z udziałem Stanisława Szweda – Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

 

Spotkanie z udziałem seniorów i zaproszonych gości  było okazją do zapoznania się z działalnością pierwszej tego typu placówki na terenie gminy Wieprz. Sposób radzenia sobie z pandemią w poprzednim roku, doświadczenia płynące z prowadzenia placówki przez Stowarzyszeni Pomocy Bezrobotnym i Ich Rodzinom NADZIEJA, spostrzeżenia seniorów – były cennymi tematami, które poruszone zostały w trakcie spotkania.

Z racji obserwowanego procesu starzenia się społeczeństwa Minister Stanisław Szwed zapowiedział dalsze wsparcie polityki senioralnej oraz działania na rzecz integracji międzypokoleniowej. Wójt Gminy Wieprz Małgorzata Chrapek podziękowała za dotację z budżetu państwa oraz dotację ze środków Unii Europejskiej, które przyczyniły się do powstania ośrodka oraz do stworzenia komfortowych warunków dla jego użytkowników.

Rafał Stuglik – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, podkreślił znaczenie nowoczesnego obiektu, który umożliwi seniorom spędzenie czasu w ciepłej rodzinnej atmosferze. Przypomniał, że polityka senioralna jest priorytetem samorządu województwa małopolskiego. Przykładem jest Dom Seniora w Wieprzu, który został w znacznym stopniu sfinansowany ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – ok. 1,8 mln zł.

W uroczystości – w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity – uczestniczył II wicewojewoda Ryszard Pagacz.  

„Głęboko wierzę, że Dom będzie nie tylko bezpieczną przystanią dla seniorów z gminy, ale także miejscem spotkań i wymiany myśli. Szczerze Państwu tego życzę” – mówił  Ryszard Pagacz

Uroczystość odbyła się również z udziałem Starosty Wadowickiego Eugeniusza Kurdasa i Wicestarosty Wadowickiego Beaty Smolec.

Miłym akcentem ceremonii był występ młodych artystów, którzy zaśpiewali seniorom pięknie wykonane utwory.

Zobacz również: Strażacy – Ochotnicy z Gminy Andrychów i Wieprz wybrali nowe władze

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x