Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Zima: Pomagajmy sobie nawzajem

Zima: Pomagajmy sobie nawzajem

Za oknami mamy piękną, zimową aurę. Intensywne opady śniegu wiążą się także z niskimi temperaturami, szczególnie w nocy i nad ranem. Długotrwałe przebywanie na zewnątrz przy ujemnych temperaturach prowadzi do wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji nawet do śmierci.

Jeżeli widzimy kogoś, kto boryka się z kryzysem bezdomności, zareagujmy! Jeżeli znamy kogoś, kto jest samotny, schorowany, znajduje się w trudnej sytuacji materialnej i nie ma pieniędzy na ogrzewanie swojego mieszkania – zgłośmy to. Jeżeli widzimy kogoś, kto zasnął na ławce w parku – wezwijmy pomoc! Problem dotyczy nie tylko osób będących pod wpływem alkoholu, ale także seniorów lub niepełnosprawnych.

Najłatwiej i najskuteczniej jest zgłosić sprawę Straży Miejskiej. Mundurowi przyjmą zgłoszenie i podejmą stosowne działania. W przypadku osób będących w trudnej sytuacji życiowej zaangażują do pomocy  Ośrodek Pomocy Społecznej. Zgłoszenie jest traktowane indywidualnie, każda sytuacja jest inna, dlatego najskuteczniej będzie poinformować o problemie właśnie Straż Miejską w Andrychowie pod nr tel.  33 875 30 32.

Osoby pilnie potrzebujące pomocy, zwłaszcza starsze, samotne i niepełnosprawne mogą uzyskać informacje w andrychowskim OPS  pod nr telefonu 33 875 33 00 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 19.00, w soboty i niedziele od 7.30 do 19.00

Informacje w sprawach bieżących dla pozostałych mieszkańców Gminy Andrychów udzielane są w godzinach otwarcia Ośrodka po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Dane kontaktowe:

e-mail:ops@um.andrychow.pl
nr. tel.: 33 875 33 00

Zobacz więcej: Nadciągają siarczyste mrozy

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x