Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wzrosło grono zasłużonych

Wzrosło grono zasłużonych

Rada Powiatu Wadowickiego niemal jednogłośnie uhonorowała pięć osób. Dwie z nich pośmiertnie.
Foto: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Pięciu ludzi zostało wczoraj (29 grudnia) uhonorowanych tytułem Zasłużony dla Powiatu Wadowickiego. Niestety, nie każdy z nich dowie się o tym wyróżnieniu. Dwóch odznaczonych już bowiem od dłuższego czasu nie żyje.

 

W minionych latach Zasłużonymi dla Powiatu Wadowickiego mianowano między innymi Jana Pawła II, kardynała Stanisława Ryłkę, wybranych samorządowców, społeczników, przedsiębiorców (w tym wszystkich założycieli Maspexu). Tym razem kapituła tego tytułu wytypowała pięć osób: proboszcza parafii św. Macieja w Andrychowie ks. prałata Stanisława Czernika, trzech działaczy NSZZ Solidarność – Jana Nowaka, Zdzisława Szczura i Józefa Zemana, a także nauczyciela Gustawa Studnickiego. Dwaj ostatni z tego grona nie żyją. Gustaw Studnicki zmarł w 1999 roku, a Józef Zeman w 11 lat później.

Ostateczny głos w sprawie nadania każdemu z nich tytułu Zasłużony dla Powiatu Wadowickiego należał do powiatowych radnych. Większość samorządowców nie miała wątpliwości, że należy uhonorować tych ludzi. Tylko jedna osoba wstrzymała się od głosu. (eł)

 

Zobacz również: Artystka z Tomic uhonorowana

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x