Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Był drugim wicewojewodą, teraz został pierwszym

Był drugim wicewojewodą, teraz został pierwszym

Awansował dzięki temu, że Zbigniew Starzec zrezygnował z pełnionej funkcji.
Foto: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Józef Leśniak, który dotąd był drugim zastępcą wojewody małopolskiego, awansował o oczko wyżej. Został pierwszym wicewojewodą. Funkcję tę pełnił wcześniej Zbigniew Starzec, który jednak, jak już pisaliśmy, postanowił z niej zrezygnować.

 

Na wniosek wojewody Łukasza Kmity premier Mateusz Morawiecki powołał na to stanowisko właśnie Józefa Leśniaka. Nowy pierwszy wicewojewoda urodził się w 1968 r. w Limanowej. W młodości wyjechał do Francji, gdzie uzyskał licencjant na Université Nancy 2. Tam też rozpoczynał swoją karierę zawodową. Do Polski powrócił w połowie lat 90., gdzie postanowił kontynuować edukację.

Zdobył tytuł magistra na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, na kierunku politologia. Potem ukończył także studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W stolicy pracował w dużych firmach międzynarodowych na dyrektorskich stanowiskach. Dopiero gdy wrócił w rodzinne strony, zaangażował się w działalność polityczną. W latach 2010-2015 zasiadał w Radzie Powiatu Nowosądeckiego. Następnie był posłem, a w grudniu 2019 roku objął stanowisko drugiego wicewojewody małopolskiego. (eł)

 

Zobacz również: Wicewojewoda Zbigniew Starzec złożył dymisję

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x