Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Forum Małopolski Zachodniej połączyło samorządowców i polityków kojarzonych z PO

Forum Małopolski Zachodniej połączyło samorządowców i polityków kojarzonych z PO

Samorządowa współpraca czy polityczna agitacja?
foto: www. powiat.oświecim.pl

W 2020 roku powstało Stowarzyszenie Powiatów, Miast i Gmin „Forum Małopolski Zachodniej”. Zrzesza  ono prezydenta, burmistrzów, wójtów i starostów z powiatów: oświęcimskiego, chrzanowskiego, wadowickiego i olkuskiego.

Jak zgodnie deklarują założyciele stowarzyszenie ma służyć integracji powiatów, miast i gmin, wspierać ideę samorządu terytorialnego, być platformą wymianę wzajemnych doświadczeń. Ważne będzie też inicjowanie i wspieranie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju ekonomicznego, społecznego miast i gmin Małopolski Zachodniej, współpraca z instytucjami państwowymi, samorządowymi, organizacjami społecznymi, gospodarczymi oraz wsparcie eksperckie. W skład zarządu stowarzyszenia weszli:
Janusz Chwierut – Prezes Zarządu
Robert Maciaszek – Wiceprezes Zarządu
Andrzej Saternus – Wiceprezes Zarządu
Tomasz Żak – Wiceprezes Zarządu
Jarosław Okoczuk – Skarbnik
Bogusław Antos – Sekretarz
Tomasz Kosowski – Członek Zarządu
Marcin Niedziela – Członek Zarządu
Radosław Warzecha – Członek Zarządu
Andrzej Uryga – Członek Zarządu.

Jak więc widać większość wymienionych osób to członkowie lub sympatycy Platformy Obywatelskiej. Nie wszystkich przekonują działania stowarzyszenia. Jeden z internautów (Grzegorz Piotr) podzielił się następującym wpisem na swoim facebooku:

„Towarzysze …, związani bezpośrednio lub pośrednio z PO dążą do powstania księstwa udzielnego, nibylandii o nazwie Małopolska zachodnia, oderwanego od województwa małopolskiego, w którym oni tj. towarzysze z PO będą rządzili niczym polscy książęta poprzez namaszczenia lub dynastie. Trzeba powiedzieć wprost. Ta inicjatywa towarzyszy z PO … ma na celu rozbicie województwa małopolskiego przez opieranie się integracji z Krakowem, brak identyfikacji historycznej z Krakowem i Małopolską, manipulacje historią tego obszaru, a potem płynne przejście kilku gmin rządzonych przez PO do województwa śląskiego. Oprócz bełkotu i kompletnego dyletanctwa historycznego tych panów samorządowców, bo przecież nie ma czegoś takiego jak Małopolska zachodnia, Ci towarzysze nie proponują nic innego jak tylko własne osoby dożywotnio na stolcu. Czy trzeba wywalać z kasy podatnika tysiące złotych i tworzyć stowarzyszenie wzajemnej adoracji aby towarzysze mogli się spotkać i pobełkotać o o spalarni czy SKA do Krakowa? Nikt w to nie uwierzy! Jednocześnie ta klika blokuje od lat powstanie autobusu do Krakowa, a część z nich jak Ci z Chrzanowa autobus do Krakowa w roku 2011 likwidowali. Teraz rozpływają się na temat działania dla społeczeństwa. Schizofrenia polityczna level hard! Bezsensowność tej inicjatywy i jej miałkość oraz wybitnie partyjny charakter pokazuje mapka gmin, które zdecydowały się do tego tworu wejść. Większość ich olała. I słusznie! Działanie wybitnie antykrakowskie i antymałopolskie popierane przez polityków z Katowic”.

Będziemy śledzić działalność Forum licząc, że obawy internauty zawarte w jego wpisie nie zostaną zrealizowane.

 

Zobacz również: Coraz więcej zagranicznych firm zagranicznych zalewa powiat wadowicki

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x