Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Senator z naszego okręgu głosował za podwyżkami dla polityków

Senator z naszego okręgu głosował za podwyżkami dla polityków

Mimo to ustawa została odrzucona. Ale to jeszcze bynajmniej nie koniec sprawy, bowiem Sejm może jeszcze obronić nowelizację.
Foto: Marta Marchlewska, Kancelaria Senatu

Senat w całości odrzucił ustawę o ogromnych podwyżkach dla polityków, przegłosowaną wcześniej przez Sejm. Nie oznacza to jeszcze, że nowelizacja upadła. Wróci ponownie pod obrady Sejmu.

 

W głosowaniu brało udział 93 ze 100 senatorów. Za odrzuceniem projektu kontrowersyjnej ustawy opowiedzieli się wszyscy głosujący z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koła Senatorów Niezależnych i PSL. W sumie dało to 48 głosów. Natomiast przeciwko było 45 przedstawicieli PiS. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Andrzej Pająk, senator z naszego okręgu, wbrew temu, co mówił wczoraj z rozmowie z nami, zagłosował tak samo, jak jego koledzy z partii. Był przeciwny odrzuceniu projektu.

Zanim doszło do tak zakończonego głosowania, nad nowelizacją obradowała senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich. I uznała, że odrzucenie nowelizacji będzie najlepszym rozwiązaniem. – Uważam, że propozycja Sejmu sformułowana w procedowanej ustawie w czasie pandemii, w czasie recesji gospodarczej, w czasie, w którym wiele osób boryka się z kłopotami finansowymi, majątkowymi jest niewłaściwa – apelował przewodniczący komisji Sławomir Rybicki, reprezentujący PO.

Jakie będą dalsze losy nowelizacji? Wróci ona pod obrady Sejmu. Ten zaś bynajmniej nie musi przyjąć stanowiska Senatu. Może mimo wszystko przeforsować ustawę. Wszystko zależy do tego, jak tym razem zagłosują posłowie. Aby nowelizacja weszła w życie, za odrzuceniem wniosku Senatu musi opowiedzieć się bezwzględna większość głosujących. Taka sytuacja zachodzi wtedy, gdy liczba głosów „za” jest większa niż suma „przeciw” i „wstrzymujących się”. (eł)

 

Zobacz również: Sejm uchwalił podwyżki dla polityków, a co zrobi Senat?

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x