Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wicewojewoda Zbigniew Starzec złożył dymisję

Wicewojewoda Zbigniew Starzec złożył dymisję

Nie przypadł mu do gustu nowy model zarządzania Małopolskim Urzędem Wojewódzkim.

Wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec zrezygnował z pełnionej funkcji. Wczoraj skierował prośbę w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego. Jak twierdzi, była to dla niego trudna decyzja, ale dobrze ją przemyślał, zanim złożył dymisję.

 

Praca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, praca dla Małopolan to był ogromny zaszczyt i honor” – napisał na swoim facebookowym profilu, dziękując osobom, z którymi przyszło mu współpracować przez dwa lata pracy na stanowisku wicewojewody. Jak podkreśla, powodem jego rezygnacji jest model zarządzania Małopolskim Urzędem Wojewódzkim, który ostatnio jest odmienny od tego, do którego przywykł.

Zbigniew Starzec został powołany na stanowisko wicewojewody małopolskiego 26 listopada 2018 roku. Nominację odebrał z rąk ówczesnego wojewody Piotra Ćwika. Wcześniej był starostą oświęcimskim. Jak twierdzi, nie ma jeszcze planów na przyszłość. Na razie, po decyzji premiera, czeka go miesięczny okres wypowiedzenia. Ale nie będzie miał obowiązku świadczenia pracy przez ten czas. (eł)

 

Zobacz również: Rzucił mandatem radnego

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x