Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wojewoda Małopolski pochwalił organizację szczepień w Stryszowie

Wojewoda Małopolski pochwalił organizację szczepień w Stryszowie

Strażacy pomagają seniorów w dotarciu na szczepienia.
FOTO: facebook Gmina Stryszów

W Małopolsce ruszyły szczepienia populacyjne. Dzisiaj o godzinie 15:00 w ośrodku zdrowia w Stryszowie została zaszczepiona pierwsza pacjentka z grupy wiekowej 80+ Pani Anna Rychlik.

Pani Anna, skorzystała z możliwości zamówienia transportu i dotarła do ośrodka dzięki wsparciu OSP Stryszów. Profesjonalnie przygotowany zespół medyczny, przeprowadził z pacjentką wywiad i badanie, a samo szczepienie trwało kilka sekund. Radości z organizacji szczepień  w Stryszowie nie krył Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski.

„Dzięki dobrej i sprawnej organizacji szczepień w Samodzielnym Gminnym Ośrodku Zdrowia, którym kieruje Pani Ewa Bąk oraz doskonałej współpracy ze strażakami, do punktu szczepień dowożeni są przez OSP także seniorzy, którzy mają obiektywne trudności z dotarciem. Taką formę wsparcia w dotarciu do miejsc szczepień zaproponował Minister Paweł Szefarnaker. Polski Rząd poprzez Wojewodów przekaże środki na dowóz seniorów i niepełnosprawnych dla samorządów w całej Polsce” – czytamy na facebookowym wpisie Pana Wojewody.

Mieszkańcy bardzo licznie i chętnie zapisują się do szczepień. Jest to efekt bardzo dobrej współpracy i koordynacji działań pomiędzy Kierownikiem Ośrodka Zdrowia Panią Ewą Bąk, Wójtem Gminy Stryszów Szymonem Dumanem i Pracownikami Urzędu. Akcja informacyjna została przeprowadzona kilka dni wcześniej i każdy chętny mógł się zapisać.

Rejestracji można dokonać pod numerem telefonu; (33) 879 74 95, (33) 476 61 25 SGZOZ w Stryszowie. Do osób które z powodu niepełnosprawności nie mogą dojechać i być dowiezione na szczepienie zorganizowaliśmy mobilny punkt szczepień i zostaną zaszczepione w domu.

 

Zobacz również:Gminy dowiozą do punktów szczepień na koronawirusa

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x