Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Andrychowski Beskid powrócił na drogę zwycięstw

W meczu 5. Kolejki o mistrzostwo IV ligi piłkarze Beskidu Andrychów pokonali Garbarnię II Kraków 3:2.

Sobotnie spotkanie w Andrychowie pomiędzy lokalnym Beskidem i Garbarnią II Kraków było zacięte, aczkolwiek nie stało na wysokim poziomie.

Goście to tegoroczny beniaminek czwartoligowej rywalizacji  rozgrywek piłkarskich. W tym sezonie zespół z Krakowa grał słabo i do Andrychowa przyjechał jako outsider z zerowym dorobkiem punktowym na koncie. W 1. połowie meczu to właśnie rezerwowy zespół Garbarni wychodził na prowadzenie. Dwukrotnie zespół z Andrychowa ratował Mariusz Sobala, który skutecznie egzekwował rzuty karne doprowadzając do remisu 2:2 przed przerwą. Gra Beskidu jednak dalej nie zachwycała, zwłaszcza raziła skuteczność andrychowskich graczy. W drugiej odsłonie meczu po wyrównanym początku, szczęście uśmiechnęło się dla Beskidowców, którzy po raz pierwszy objęli prowadzeniu w tym meczu po golu Michała Tylka. Rezultat 3:2 dla Beskidu utrzymał się już do końca spotkania. Wynik lepszy od gry, ale jak wiadomo zwycięzców się nie sądzi.

Beskid Andrychów – Garbarnia II Kraków 3:2.