Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Czy tegoroczny Tour de Pologne powróci do powiatu wadowickiego?

Czy tegoroczny Tour de Pologne powróci do powiatu wadowickiego?

Kibice liczą na powrót kolarzy do "papieskiego" powiatu.

Od wielu lat nasza największa narodowa impreza kolarska Tour de Pologne gościła w powiecie wadowickim. W zeszłym nietypowym roku nawet dwukrotnie.

Jak pamiętamy, start do 3. etapu odbył się na wadowickim Rynku, a ostatni 5. etap przebiegał przez gminy lanckorońską, stryszowska i kalwaryjską. Jak będzie w tym roku?

78. edycja tegorocznego Tour de Pologne, który rozegrany zostanie w dniach 9-15 sierpnia ma składać się z siedmiu etapów, a zakończenie wyścigu odbędzie się tradycyjnie w Krakowie na rundach wokół Błoń.

Wyścig tym razem przebiegać będzie na trasach czterech województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Wiadomo już, że dyrektor wyścigu Czesław Lang wraz ze współpracownikami i władzami samorządowymi wstępnie ustalił trasę wyścigu.

Oto ona: 1.etap Lublin-Chełm, 2.etap Zamość-Przemyśl  (z premią górską w Kalwarii Pacławskiej), 3.etap (bieszczadzki) Sanok-Rzeszów, 4.etap, zwany “królewskim”, ponieważ będzie najtrudniejszy, ma prowadzić z Tarnowa na Podhale (najpewniej do Bukowiny Tatrzańskiej).

Niewiadomą pozostaje trasa 5. etapu, który ma prowadzić z Czarnego Dunajca w Beskidy (czyżby na Kocierz albo przez Kocierz?) np. do Bielska-Białej albo Szczyrku. 6. etap ma być jazdą indywidualną na czas w Katowicach  (po tragedii z ub. r. z holenderskim kolarzem zrezygnowano z szaleńczego finiszu w centrum miasta).

I wreszcie 7. ostatni etap prawdopodobnie będzie prowadził spod kopalni “Piast” w Bieruniu koło Tychów do Krakowa. To miejsce startu wybrano dlatego, ponieważ chciano uczcić pamięć najdłuższego strajku okupacyjnego w kopalni, trwającego ponad 2 tygodnie po wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 r.

Czyli o powiat wadowicki kolarze mogą “zahaczyć” na 5. ewentualnie na ostatnim etapie. Jak będzie, zobaczymy 22 kwietnia br., kiedy nastąpi oficjalna i szczegółowa prezentacja trasy wyścigu.

 

Zobacz również: Uczniowie pokochali narty. Duży sukces programu „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” 2021

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x