Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kalwaryjski turniej piłkarskich „piątek”

„Tłusty czwartek” na sportowo.

W dniu 16 lutego br. w hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się turniej “piątek” piłkarskich chłopców z udziałem czterech zespołów. Mecze odbywały się w systemie “każdy z każdym” tak jak na Mundialu w fazie eliminacji grupowych. Sam turniej zorganizowany został dla uczczenia przypadającego w tym roku jubileuszu 125-lecia założenia “Sokoła” w mieście pod Żarkiem.

Turniej otworzył prezes kalwaryjskiego “Sokoła”, a zarazem przewodniczący Rady Miasta i dyrektor miejscowego liceum druh Piotr Janusiewicz. W końcowej klasyfikacji turniej wygrali młodzi piłkarze Zespołu Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, zdobywając 7 pkt na 9 możliwych. Otrzymali oni puchar ufundowany przez druha dra hab. Andrzeja Nowakowskiego. Drugie miejsce zajęli uczniowie reprezentujący kalwaryjskiego “Sokoła”, a trzecie “sokoły” z Andrychowa. Czwarte miejsce przypadło kalwaryjskiemu Parafialnemu Klubowi Sportowemu “św. Józef”. Po zawodach, z okazji “tłustego czwartku” wszystkich uczestników turnieju poczęstowano pączkami.