Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kalwaryjski Turniej „Sokoła” na sportowo i świątecznie

Kalwaryjski Turniej „Sokoła” na sportowo i świątecznie

Andrzej Nowakowski dobrym duchem zawodów.

W ostatnich dniach przed przerwą świąteczną w hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się turniej drużyn mieszanych w siatkówce. W każdym zespole występowało po 3 uczniów i 3 uczennice.

Organizatorem tego turnieju był kalwaryjski “Sokół” przygotowujący się do przyszłorocznego jubileuszu 125-lecia jego założenia. W turnieju brały udział trzy zespoły. Oprócz gospodarzy, czyli miejscowego liceum, występującego jako “Sokół” Kalwaria wystąpili: Zespół Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej z Andrychowa, jako “Sokół” Andrychów oraz Parafialny Klub Sportowy “św. Józef” z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Po zaciętej walce na parkiecie najlepszym zespołem okazali się kalwaryjscy młodzi parafianie, pokonując “sokołów” z liceum 2:0 (25:23, 25:22) oraz “sokołów” andrychowskich. Zwycięski zespól otrzymał puchar i tort ufundowany przez druha dra hab. Andrzeja Nowakowskiego.

Rozgrywki obserwowali prezesi gniazd sokolich z Andrychowa (druhna Grażyna Gwoździewicz) oraz z Kalwarii Zebrzydowskiej (druh Piotr Janusiewicz). Po zawodach odbył się tradycyjny sokoli opłatek.

 

Zobacz również: W zdrowym ciele zdrowy duch” – Duża aktywność „Sokoła” w powiecie wadowickim

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x