Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kolarski peleton znowu zawita do powiatu wadowickiego. Tym razem bez Rosjan i Białorusinów

Kolarski peleton znowu zawita do powiatu wadowickiego. Tym razem bez Rosjan i Białorusinów

W tym roku kolarskich emocji nie zabraknie.
foto:Tour de Pologne

W dniu 30 czerwca br. (czwartek) w powiecie wadowickim pojawią się kolarze, uczestnicy 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego “Solidarności” i Olimpijczyków. Będzie to 3. etap wyścigu prowadzący z Jaworzna do Nowego Sącza, liczący ponad 200 km. Kolarze przejadą po “przekątnej” z północnego zachodu na południowy wschód, głównie bocznymi drogami (powiatowymi i gminnymi), aby nie blokować ruchu na głównych drogach.

Przejazd nastąpi w godz. 14.30-15.30, a trasa na terenie powiatu liczyć będzie blisko 30 km. Kolarze przejadą najpierw przez most na Wiśle w Łączanach, a stamtąd do Ryczowa do drogi krajowej nr 44, po czym zjadą na boczne drogi, aby przez Tłuczań, Nowe Dwory, Marcyporębę i Bęczyn dojechać do Paszkówki (górska premia).

Następnie przejadą przez Przytkowice, Leńcze, Podolany i Zarzyce Małe, opuszczając powiat wadowicki przy wjeździe na drogę krajową nr 52 w okolicach Biertowic. Z wiadomych względów organizatorzy wyścigu wykluczyli udział drużyn i zawodników z Rosji i Białorusi. W sumie uczestnicy tego wyścigu przejadą przez gminy: Spytkowice, Brzeźnica i Kalwaria Zebrzydowska.

Natomiast w dniu 5 sierpnia (piątek) w godzinach popołudniowych przez południowo-wschodni i północny skrawek powiatu wadowickiego (gminy lanckorońską, kalwaryjską i brzeźnicką) przejadą kolarze 79. Tour de Pologne,  w ramach ostatniego 7. etapu tego wyścigu, prowadzącego trasą okrężną ze Skawiny do Krakowa o długości około 170 km. Najpierw peleton wjedzie od strony Sułkowic przez Jastrzębią do lanckorońskiego Rynku, na którym rozegrana zostanie lotna premia, po czym zjedzie ostrymi serpentynami w dół do Brodów, a dalej przez Skawinki w kierunku Palczy. Nieco później kolarze pojawia się w gminie brzeźnickiej, jadąc od Jaśkowic przez Brzeźnicę do Chrząstowic, skręcając z drogi krajowej nr 44 w kierunku mostu na Wiśle i kierując się w stronę Krakowa.

Zobacz również: Stadion „Skawy” Wadowice robi wrażenie

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x