Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Legendarny wyścig kolarski na trasach powiatu wadowickiego

Legendarny wyścig kolarski na trasach powiatu wadowickiego

Tour de Pologne po raz 79.
foto:TDP

 Niedawno przez część powiatu wadowickiego przejechał Wyścig “Solidarności” i Olimpijczyków, a za miesiąc, w piątek 5 sierpnia br. przez południowo-wschodni i północny skrawek powiatu wadowickiego przejedzie prestiżowy 79. Tour de Pologne.

Będzie to ostatni, 7. etap tego wyścigu, prowadzący drogą okrężną ze Skawiny do mety przy Błoniach Krakowskich o długości 177 km. Kolarze przejadą przez trzy gminy: lanckorońską, kalwaryjską i brzeźnicką. Najpierw około godz. 15-tej kolarze pojawia się w Izdebniku, aby następnie przez Sułkowice i Jastrzębią dotrzeć do Lanckorony. Na zabytkowym lanckorońskim Rynku zostanie rozegrana lotna premia.

Z Lanckorony kolarze zjadą serpentynami w dół do Brodów i Skawinek, kierując się na Palczę. Po godz. 17-tej ponownie wjadą na teren powiatu wadowickiego, tym razem na drogę krajową nr 44 w Brzeźnicy. Po przejechaniu Nowych Dworów skręcą w kierunku Chrząstowic i Łączan, opuszczając powiat przez most na Wiśle. O dalszych szczegółach najstarszego wyścigu kolarskiego w Polsce, zwanego niegdyś “biegiem” będziemy jeszcze informować.

 

Zobacz również: Wyścig „Solidarności” zawita do powiatu wadowickiego

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x