Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Mistrzyni Polski zbiera pieniądze na rehabilitację trenera

Mistrzyni Polski zbiera pieniądze na rehabilitację trenera

Piotr Karkoszka, który przez 36 lat prowadził zawodników Kolarskiego Klubu Sportowego Sokół Kęty, jest teraz częściowo sparaliżowany.

Marta Lach z Głębowic, zawodniczka CCC-Liv Team (profesjonalnej polskiej grupy kolarskiej), mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym wystąpiła z piękną inicjatywą. Założyła na portalu pomgam.pl zbiórkę pieniędzy na rehabilitację swego byłego trenera Piotra Karkoszki, który niedawno przeszedł udar mózgu.

 

Pomóżmy mu w walce o zdrowie i życie! To złoty człowiek, który dla zawodników jest jak tata! – apeluje Marta Lach. Piotr Karkoszka przez 36 lat prowadził kolarzy z KKS Sokół Kęty, w którym szlify zdobywała ta znakomita zawodniczka. Trener wychował zresztą wielu kolarskich mistrzów – kilku olimpijczyków, kilkudziesięciu medalistów Mistrzostw Polski, reprezentantów naszego kraju podczas Mistrzostw Świata i Europy.

Ostatnio jednak znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. W ubiegłym miesiącu doznał udaru mózgu i przeszedł operację czaszki. Dodatkowo zmagał się z koronawirusem. Spędził wiele czasu na oddziale intensywnej terapii, a opuścił go częściowo sparaliżowany. Aby mógł odzyskać choć część dawnej sprawności, potrzebuje długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.

Wierzymy, że znów będzie mógł się do nas uśmiechać, rozmawiać jak dawniej, naprawiać nam rowery, pomagać w treningach, zabierać nas na wyścigi, przekazywać swoją ogromną wiedzę i doświadczenie. Wierzymy, że wspólnymi siłami uratujemy Człowieka, który dla nas wszystkich jest jak Ojciec – napisali w opisie zbiórki podopieczni Piotra Karkoszki.

W ciągu czterech dni udało się uzbierać już prawie 59 tys. zł. Ale potrzeba jeszcze ponad 20 tys. zł. Kto chciałby dołożyć swoją cegiełkę do walki o sprawność trenera, może to zrobić tutaj. (eł)

 

Zobacz również: Na ratunek sercu Szymka

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x