Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Najsprawniejsi uczniowie rywalizowali w Kalwarii Zebrzydowskiej

Najsprawniejsi uczniowie rywalizowali w Kalwarii Zebrzydowskiej

Gościem honorowym imprezy był pan profesor Andrzej Nowakowski inicjator tego wydarzenia.

W dniu 15 czerwca br. w odnowionej hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej (liceum ogólnokształcącego) odbył się po raz 22. powiatowy turniej “O Najsprawniejszego Ucznia” szkół ponadpodstawowych.

Turniej ten odbył się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie (poprzedni rozegrano w 2017 r. w Andrychowie). Przerwa spowodowana była różnymi okolicznościami, a przede wszystkim pandemią.

Po raz pierwszy głównym organizatorem turnieju było gniazdo PTG “Sokół” w Kalwarii Zebrzydowskiej. W turnieju uczestniczyły cztery szkoły powiatowe. Były to oprócz gospodarzy: Zespół Szkół nr 2 w Andrychowie, I Liceum Ogólnokształcące z Wadowic oraz Zespół Szkół (głównie o profilu rolniczym) z Radoczy.

Każdy z uczestników turnieju musiał dwukrotnie pokonać gimnastyczny tor przeszkód, a do końcowego wyniku liczył się najlepszy czas z obu prób. Po podliczeniu wyników okazał się, ze turniej wygrali andrychowianie z popularniej “bawełnianki”, zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak również w klasyfikacji indywidualnej chłopców i dziewcząt.

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczył druh Piotr Janusiewicz, prezes kalwaryjskiego “Sokoła”, a zarazem przewodniczący Rady Miasta, jak również dyrektor miejscowego liceum.

 

Zobacz również: Kalwaryjski „Sokół” po rejestracji sądowej

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x