Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wbiegł na Groń Jana Pawła II i wrócił do Ponikwi w 47 minut!

Wbiegł na Groń Jana Pawła II i wrócił do Ponikwi w 47 minut!

To była trasa dla zaawansowanych biegaczy.

Pokonanie biegiem trasy z Ponikwi do schroniska na Groniu Jana Pawła II i z powrotem wielu osobom jawi się jako zadanie niewykonalne. Są jednak tacy, dla których to tylko trening do znacznie dłuższych górskich wyścigów… Ot, taka drobna przebieżka.

 

Już po raz dwudziesty odbył się Bieg na Groń Jana Pawła II, zorganizowany przez Amatorską Drużynę Sportową Wichry Beskidu T.R. Była to jedna z wielu tegorocznych imprez dla uczczenia setnej rocznicy urodzin papieża Polaka. Trasa biegu miała 10 km długości i 530 metrów przewyższenia. Wiodła, podobnie jak w ostatnich latach, z Ponikwi do schroniska Leskowiec i z powrotem. Prowadziła trudnymi, leśnymi duktami, zazwyczaj kamienistymi i bardzo nierównymi.

Wielu zawodników wystartowało w maseczkach, ale potem z ulgą się ich pozbyło, zresztą zgodnie z prawem, bowiem w lesie nie ma obowiązku ich noszenia. Najszybciej trasę pokonał Adam Wójcik z Choczni, który przebiegł ją w dokładnie 47 minut i 14 sekund. Jako drugi metę osiągnął Robert Makowiec z LKS Burzyn. Trzeci był natomiast Dariusz Biegun, reprezentujący Running Andrychów.

Najszybszą z biorących udział w biegu pań okazała się Joanna Drabik (Running). Drugie miejsce wywalczyła wadowiczanka Natalia Kłaput, zaś trzecie Dorota Zadora z Klubu Biegacza Endorfiny Wadowice. (eł)

 

Zwycięzca biegu Adam Wójcik.

 

Zobacz również: Biegiem na pomoc Madzi

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x