Od 19 czerwca kibice będą mogli wrócić na stadiony

Od 19 czerwca kibice będą mogli wrócić na stadiony

Powrót piłkarzy do gry i kibiców na boiska to sygnał wejścia w nową normalność.
  • 29 maja, 2020
  • 12:01

W piątek 29 maja przed południem odbyła się konferencja prasowa z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego, Ministra Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, a także Zbigniewa Bońka prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, aby Ekstraklasa, pierwsza i druga liga mogły wróciły na boiska. Powrót piłkarzy do gry to sygnał wejścia w nową normalność.

Piłka nożna jest narodowym sportem w Polsce, dlatego Rząd wspiera kluby piłkarskie. W tym trudnym czasie dla klubów, państwo polskie nie zostawiło ich samych. Wiele z klubów skorzystało z pomocy państwa – ponad 25 mln złotych z #TarczaFinansowa zostało przekazanych właśnie na ten cel. 

Cieszymy się, że wracamy do sportu. Kibicujemy piłkarzom, żeby bezpiecznie wrócili do rozgrywek. Liczę na to, że powrót kibiców będzie bezpieczny, że będziemy stosować się do wszystkich reguł – mówi Minister Sportu Danuta Dmowska.

Od 19 czerwca będzie możliwy powrót kibiców na stadiony, zgodnie z wymaganiami sanitarnymi.

Jedna z głównych zasad mówi, że tylko do 25% pojemności stadionu będzie mogło być zapełnione. Zostaną wprowadzone nowe zasady zakupu biletów, początkowe spekulacje mówią wyłączenie o sprzedaży internetowej. Dodatkowo zostaną opublikowane odpowiednie zasady zajmowania miejsc i wymogi sanitarne.

Zobacz również << Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek, powrócą koncerty, kina i kluby fitness >>

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
  • 8 lipca, 2020
  • 11:12