Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Pierwsza edycja Biegu Tropem Wilczym w Wadowicach!

Pierwsza edycja Biegu Tropem Wilczym w Wadowicach!

8 lat temu zorganizowali I edycję tylko w Warszawie, by w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczcić Ich pamięć.

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest szczególnym wydarzeniem, którego pomysłodawcą jest Fundacja Wolność i Demokracja. 8 lat temu zorganizowali I edycję tylko w Warszawie, by w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczcić Ich pamięć. Impreza rozrosła się na taką skalę, że w roku poprzednim 365 miast w Polsce i na świecie oddało hołd bohaterom biegnąc z Ich wizerunkami na piersi.

Pierwsza edycja Biegu Tropem Wilczym w Wadowicach odbędzie się 1 marca 2020 roku po ścieżce pieszo-rowerowej od stadionu Skawy na dystansie 5 km – tam znajdować się będzie również meta. Start o 12.30. Aby wziąć udział, należy mieć ukończone 16 lat.

Wcześniej zgodnie z tradycją i równolegle z innymi miastami startujący pokonają dystans 1963 m. – odwołanie do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Mogą w nim wziąć udział całe rodziny a uczestnictwo jest bezpłatne, przewidziane są również koszulki dla dzieci. Rozpoczęcie tego biegu punktualnie o godzinie 12.00, co możemy potraktować jako „rozgrzewkę” przed biegiem głównym.

Ilość miejsc jest ograniczona. Tylko 250 biegaczy wspólnie uczci pamięć poległych Żołnierzy. Przy odbiorze pakietu każdy uczestnik otrzyma koszulkę z podobizną jednego z Żołnierzy Wyklętych, natomiast przekraczając linię mety w limicie 40 min pamiątkowy medal. Zapisy trwają do 26.02, formularz uczestnictwa znajduje sie tutaj.

 

Zobacz również << Już niebawem Rodzinny Ślizg, zapisy ruszyły! >>

Podziel się tym wpisem: