Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Pierwsza edycja Biegu Tropem Wilczym. Znamy wyniki

Pierwsza edycja Biegu Tropem Wilczym. Znamy wyniki

Wydarzenie miało na celu przede wszystkim charakter symboliczny, by w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczcić Ich pamięć.

Za nami pierwsza edycja Biegu Tropem Wilczym w Wadowicach (01.03) zorganizowanym na stadionie Skawy, którego patronatem medialnym był portal Infokropka.pl. W głównym biegu liczącym 5 km wystartowało blisko 150 uczestników, którzy za udział dostawali koszulkę z podobizną jednego z Żołnierzy Wyklętych oraz pamiątkowy medal.

Wydarzenie miało na celu przede wszystkim charakter symboliczny, by w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczcić Ich pamięć. Na przestrzeni lat impreza rozrosła się na taką skalę, że w roku poprzednim 365 miast w Polsce i na świecie oddało hołd bohaterom biegnąc z Ich wizerunkami na piersi.

Zgodnie z tradycją i równolegle z innymi miastami, został zorganizowany bieg o dystansie 1963 m, który jest odwołaniem do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Udział w nim był bezpłatny i zawodnicy potraktowali to jako rozgrzewkę przed najważniejszym dystansem.

W głównym biegu organizatorzy wyróżnili 3 kategorie: kobiety, mężczyźni oraz najlepszą drużynę, którą okazała się “Suska Grupa Biegowa”. 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i liczymy, że zobaczymy się również w przyszłym roku. Imprezę zaszczycił swoją obecnością Bartosz Kaliński – Burmistrz Wadowic, który przyczynił się do organizacji wydarzenia.

Przedstawimy oficjalne wyniki i zapraszamy do galerii zdjęć.

Kobiety

  1. Justyna Smyrak
  2. Joanna Dyrcz
  3. Ewelina Łata

Mężczyźni

  1. Józef Koźmiński
  2.  Kornel Mach
  3. Robert Makowiec

Pełna lista uczestników znajduje się tutaj.

 

Zobacz również << Gmina Stryszów wyszkoliła pięćdziesięcioro dzieci w szusowaniu. Projekt Jeżdżę z Głową dobiegł końca >>

Podziel się tym wpisem: