Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Piknik w Jaroszowicach czyli wielka promocja nowej trasy rowerowej

Piknik w Jaroszowicach czyli wielka promocja nowej trasy rowerowej

Wadowicka ścieżka pieszo - rowerowa, jedną z najpiękniejszych w Małopolsce.

Majowy weekend rozpieszcza nas piękną pogodą! 1 maja, prawdziwe tłumy mieszkańców spotkały się na jaroszowickiej Zbywaczówce, by aktywnie i sportowo spędzić czas na rodzinnym pikniku zorganizowanym przez Urząd Miejski w Wadowicach, przy nieocenionej pomocy Pań ze Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Sołectwa Jaroszowice-Zbywaczówka. 

Wspólny trening Nordic Walking pod okiem fachowego instruktora, wesoła rodzinna rundka na pojazdach wszelakich (dominowały rowery i rolki), a potem mnóstwo atrakcji na miejscu pikniku czekało na uczestników.

Była wystawa historyczna rowerów zabytkowych pod tytułem „Od Bicykla do Reksia – 100 lat roweru” oraz pokazy jazdy repliką bicykla z XIX wieku, z możliwością wypróbowania bicykla – dla najodważniejszych!

Mnóstwo osób skorzystało z darmowych przejazdów rikszą rowerową, a dzieci chętnie brały udział w zabawach na stacjonarnym rowerze zabytkowym, slalomie rowerem Wigry 3 w alko-goglach oraz jeździe wyjątkowo trudnym do ogarnięcia rowerem przeciwskrętnym „pijana żaba”. Najmłodsi pokonywali slalomy na rowerkach biegowych i spędzali czas w kąciku z animacjami retro rowerowymi.

Główną nagrodę pikniku – rower od Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego zdobył ośmioletni Filip ze Zbywaczówki. To były emocje!

Dodatkowe nagrody – rowerowe kaski dziecięce ufundował Radny Sejmiku Małopolskiego Rafał Stuglik, który poinformował uczestników imprezy o możliwości przedłużenia trasy ścieżki rowerowej do Jeziora Mucharskiego.

Warto zaznaczyć, że wyremontowana jesienią ścieżka rowerowa stała się bardziej przystępna dla miłośników rolek i hulajnóg, a także najmłodszych dzieci, które wcześniej miały trudności z poruszaniem się po kamienistej drodze. Obecnie ścieżka każdego dnia tętni życiem i stała się miejscem wypoczynku dla całych rodzin.

„Rodzinny Piknik Rowerowy” w Jaroszowicach – Zbywaczówce w gminie Wadowice był okazją do otwarcia sezonu turystyczno – rekreacyjnego przy nowej ścieżce rowerowej Velo Skawa.

Niedawno blisko trzykilometrowy odcinek tej trasy, został wyremontowany dzięki pomocy finansowej samorządu Województwa Małopolskiego.

Zobacz również: W Wadowicach odnowiono ścieżkę rowerową. Nowa trasa cieszy oko.

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x