Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

„Razem bijemy rekordy” – czyli Bieg Erasmusa

„Razem bijemy rekordy” – czyli Bieg Erasmusa

Ogólnopolski bieg w Wadowicach.

Bieg Erasmusa, rozgrywający się w całej Polsce w dniu 24 września 2021 roku, ruszył w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach o godzinie 13.10.

W wydarzeniu, którego głównym celem jest promowanie europejskiego programu na rzecz edukacji, wzięła udział czteroosobowa drużyna chłopców z kl. 8c w składzie: Mikołaj Bieniek, Maksymilian Błachowski, Patryk Góra i Artur Górski oraz zawodnicy rezerwowi: Alan Błachowski i Mateusz Gocał.

Zadaniem drużyny było przebiegnięcie w czasie 60 minut jak najdłuższego dystansu w biegu sztafetowym. Dzięki wspólnemu wysiłkowi drużyny zawodnicy imponująco pokonali 11 kilometrów (!) i tym samym dołączyli do drużyn startujących w całym kraju pod hasłem “Razem bijemy rekord Polski”! Okolicznościowe medale wręczyła zawodnikom p. dyr. Gabriela Kwarciak, a gratulacje złożyli szkolni organizatorzy biegu – p. Iwona Majkowska – Kochan i p. Mariusz Gądor. Bieg ozdobiły dekoracje wykonane przez p. Jerzego Kozaka.

Impreza została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach, ponieważ ta placówka jest beneficjentem dwóch projektów Erasmus+, w ramach których odbywają się zagraniczne szkolenia nauczycieli oraz międzynarodowa współpraca uczniów.

 

Zobacz również: Frydrychowicka szkoła z nowoczesną halą sportową

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x