Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Tour de Pologne będzie pierwszym wieloetapowym wyścigiem na świecie w 2020 roku?

Tour de Pologne będzie pierwszym wieloetapowym wyścigiem na świecie w 2020 roku?

Tak będzie, jeżeli data 9 sierpnia nie zostanie zmieniona.

W ostatnich dniach trwały intensywne prace Międzynarodowej Unii Kolarskiej i organizatorów 77. Tour de Pologne UCI World Tour nad możliwością kontynuacji sezonu przerwanego w połowie marca z powodu epidemii koronawirusa. Największy polski wyścig kolarski rozpocznie się 5, a zakończy 9 sierpnia. Zamiast siedmiu, będzie liczył pięć etapów. Dwa spośród nich zostaną rozegrane w Małopolsce. Ostatni – poprowadzi z Zakopanego do Krakowa. Wszystko wskazuje, że przedostatniego dnia peleton pojawi się w Wadowicach. W pierwotnym terminie (w lipcu) kolarze mieli przejechać przez powiat wadowicki, m.in. przez Lanckoronę (lotna premia), Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice. W tym roku 77. Tour de Pologne będzie przebiegał pod hasłem „100-lecia urodzin Jana Pawła II”.  

Jesteśmy w pełni przygotowani do przeprowadzenia wyścigu, ale oczywiście sytuacja jest stale monitorowana, a priorytetem pozostaje ochrona zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa i przestrzeganie wszystkich ograniczeń wprowadzonych przez polskie władze. Cieszymy się, że Międzynarodowa Unia Kolarska dała nam taką możliwość i pracujemy nad dostosowaniem trasy do nowych wymogów – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Na ten moment jeszcze nie wiadomo czy z uwagi na pandemię imprezy masowe będą dopuszczone. Pozostaje jeszcze kwestia wydatków związanych z taką imprezą. Obecne czasy dla gospodarki są bardzo trudne, jednak trzeba wykazać się dozą optymizmu. Trzymamy kciuki, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i Tour de Pologne będzie pierwszym wieloetapowym wyścigiem na świecie w 2020 roku.

Zobacz również << Głos wdzięczności dla Jana Pawła II na Jego 100. rocznicę urodzin >>

Podziel się tym wpisem: