Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Tour de Pologne powróci do powiatu wadowickiego

Tour de Pologne powróci do powiatu wadowickiego

Znamy trasę kolarskiego wyścigu.
fot. Getty

Kilka tygodni temu zastanawialiśmy się czy tegoroczny Tour de Pologne przejedzie przez powiat wadowicki czy nie. Otóż w dniu 20 maja br. dyrektor wyścigu Czesław Lang odkrył karty tegorocznego 78. Tour de  Pologne.

Okazało się, że V etap tego wyścigu, który zostanie rozegrany 13 sierpnia br. (w piątek) i będzie prowadził z Chochołowa do Bielska-Białej (172 km) dotrze również do południowo-zachodnich krańców powiatu wadowickiego.

Kolarze po starcie obok słynnych term chochołowskich skierują się w kierunku Orawy, aby prze Zubrzycę wjechać na Przełęcz Krowiarki, gdzie zostanie rozegrana premia górska I kat.

Następnie przez Zawoję wjadą do Stryszawy, aby w Łękawicy skręcić na drogę wojewódzką nr 781 i wjechać na Przełęcz Kocierską (premia górska I kat.). Po zjeździe z przełęczy w Targanicach rozegrają lotna premię.  Stamtąd przez Wielką Puszczę skierują się na Porąbkę i Międzybrodzie Bialskie, aby przez Przegibek (premia górska I kat.) dotrzeć na metę w Bielsku-Białej. Tak więc sympatycy kolarstwa w powiecie wadowickim będą mieli po raz kolejny możliwość oglądania najlepszych kolarzy światowego formatu.

Zobacz również: Czy tegoroczny Tour de Pologne powróci do powiatu wadowickiego?

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x