Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Uczniowie pokochali narty. Duży sukces programu „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” 2021

Uczniowie pokochali narty. Duży sukces programu „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” 2021

Każdy uczestnik schodził ze stoku zadowolony, z poczuciem odniesionego sukcesu.

Gmina Andrychów po raz 10 zrealizowała projekt „Jeżdżę z głową” 2021 w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Projekt zorganizowany został przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Gminę Andrychów.

09 marca 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie akcji, wręczenie dyplomów i złotych medali. Przypomnijmy, że projekt był dedykowany dzieciom z III i IV klas szkół podstawowych Gminy Andrychów, które od 03 marca 2021 r., brały udział w 6-cio dniowym szkoleniu (20 godzin nauki) na stacji narciarskiej Czarny Groń . Całkowity koszt nauki jazdy na nartach dla 84 dzieci wynosił 59 640,00 zł.
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego udzielił wsparcie finansowe w wysokości 18 100,00 zł. Pozostała wysokość 41 540,00 zł sfinansowana została z budżetu Gminy Andrychów oraz wpłat rodziców.

Akcja ta cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. Mamy nadzieję, że młodzi sportowcy nie poprzestaną na uprawianiu tego sportu i w miarę możliwości będą go kontynuować, zachęcając tym samym do aktywności swoich najbliższych.

Źródło: UM Andrychów

 

Zobacz również: „Jeżdżę z głową” nie tylko na nartach

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x