Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

W gminie Spytkowice przybywa obiektów sportowych

W gminie Spytkowice przybywa obiektów sportowych

Wielofunkcyjne boisko w Miejscu już otwarte.

3 września przejdzie do historii niewielkiej miejscowości w gminie Spytkowice. To właśnie w sołectwie Miejsce odbyła się uroczystość otwarcia Centrum Sportu i Rekreacji. W tym sportowym wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Iwona Gibas – członek Zarządu Województwa małopolskiego oraz Rafał Stuglik – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

 

W ramach zadania wybudowano boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, bieżnię wraz z przejściem w skok w dal, siłownię plenerowa wyposażona w niezbędne urządzenia do ćwiczeń oraz plac zabaw dla najmłodszych. Boisko wielofunkcyjne składa się będzie z boiska do piłki nożnej i ręcznej oraz boiska do siatkówki i koszykówki.

Mariusz Krystian – Wójt gminy Spytkowice przypomniał historię powstania obiektu i podkreślił, że inwestycja kosztowała 1 mln zł. „To największa inwestycja w historii Miejsca, od czasów budowy szkoły” – podkreślił Wójt.

Cieszę się, że samorząd Województwa Małopolskiego wsparł budowę nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego.Blisko 300 tys. zł pochodzi  z budżetu województwa małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”  – przypmniał radny Rafał Stuglik.

Impreza miała wspaniałą oprawę i  zgromadziła dużo mieszkańców. Animatorzy, DJ, dmuchańce, mecz piłkarski i wiele innych atrakcji, zapewniły nam tego dnia WIELKIE ŚWIĘTO! Nie  zabrakło również okolicznościowego tortu w kształcie nowego boiska.

 

Zobacz również: Małopolska Tour w Wadowicach!

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x