Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Agata Serwin z Przytkowic walczy o Eurowizję

Agata Serwin z Przytkowic walczy o Eurowizję

Oczarowała jurorów drugiego odcinka "Szansy na sukces" i wystąpi w finale.
Agata Serwin w programie “Szansa na sukces”
Foto: Agata Serwin

Gmina Kalwaria Zebrzydowska zaczyna słynąć z młodych zdolnych wokalistek. Trzynastoletnia Agata Serwin z Przytkowic stanęła właśnie przed szansą reprezentowania Polski w konkursie Eurowizja Junior 2020. W ubiegłym roku podobnym osiągnięciem wykazała się Gabrysia Katzer z Brodów.

 

Wczoraj (13 września) Telewizja Polska wyemitowała drugi odcinek talent show „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”, w którym wystąpiło siedem utalentowanych dziewczynek. Choć wszystkie śpiewały naprawdę dobrze, jurorzy (Cleo, Gromee i Michał Wiśniewski) uznali, że najlepsza była Agata Serwin z Przytkowic. Teraz czeka ją występ w finale programu, który został zaplanowany na 27 września. Jeśli wówczas też zdobędzie pierwsze miejsce, w listopadzie będzie reprezentowała nasz kraj w konkursie Eurowizja Junior 2020, który po raz drugi z rzędu odbędzie się w Polsce. Przed rokiem do finału „Szansy na sukces” również doszła nastolatka z gminy Kalwaria Zebrzydowska, Gabrysia Katzer z Brodów. Choć nie wywalczyła występu w Eurowizji, zapisała się w pamięci widzów.

Trzynastoletnia Agata Serwin jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ukończyła w niej klasę skrzypiec. Choć nie ukrywa, że bardziej pasjonuje ją śpiewanie, to jednak w grze na tym instrumencie również jest bardzo dobra. W 2017 wywalczyła dzięki niemu pierwsze miejsce i nagrodę specjalną w Ogólnopolskim Konkursie „Młodzi Artyści na Zamku”, który odbywa się w Suchej Beskidzkiej. Natomiast w ubiegłym roku w duecie skrzypcowym z Franciszkiem Wolakiem zdobyła pierwszą nagrodę w XXVI Ogólnopolskim Bystrzyckim Konkursie Zespołów Kameralnych w Bystrzycy Kłodzkiej. (eł)

 

Zobacz również: Wschodząca gwiazda z Brodów koło Kalwarii Zebrzydowskiej

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x