Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Andrychów: Napadli na staruszkę. Policja zatrzymała sprawców

Andrychów: Napadli na staruszkę. Policja zatrzymała sprawców

Napastnikom grozi do 12 lat więzienia.
foto: KPP WADOWICE

Policjanci z Andrychowa zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 78-letniej kobiecie. Starsza pani została poturbowana i okradziona. Zaledwie dwie godziny po zdarzeniu sprawcy byli już w rękach funkcjonariuszy.

Kilka dni temu, na jednej z ulic w Andrychowie, 78-letnia mieszkanka miasta została zaatakowana przez trzech mężczyzn, którzy ukradli jej torebkę wraz z dwoma portfelami, dokumentami, telefonem komórkowym i pieniędzmi w kwocie 100 złotych, po czym uciekli z miejsca.

Powiadomieni o sytuacji andrychowscy policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawców przestępstwa. W działaniach użyto również psa tropiącego. Zaledwie dwie godziny od zdarzenia mężczyźni zostali ustaleni i zatrzymani na terenie miasta. Jak się okazało to mieszkańcy Andrychowa w wieku od 21 do 25 lat. Dodatkowo, najstarszy z mężczyzn był poszukiwany do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za kradzieże.

W wyniku dalszych czynności policjanci ustalili, że skradzioną torebkę wraz z całą zawartością sprawcy ukryli w rejonie rzeki na terenie Andrychowa. Okazało się, że mężczyźni zaraz po zdarzeniu, przy pomocy skradzionej karty bankomatowej próbowali wypłacić pieniądze z bankomatu w sąsiedniej miejscowości, jednak to im się nie udało. Kolejnego dnia, andrychowianie zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, gdzie zostały im przedstawione zarzuty rozboju oraz usiłowania kradzieży z włamaniem, do których się przyznali.

Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP  Wadowice

 

Zobacz również: Uprawa konopi na zapleczu sklepu. Policjanci zabezpieczyli narkotyki warte blisko 160 tys. złotych

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x