Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Konno i w zaprzęgach powalczą o… szablę

Konno i w zaprzęgach powalczą o… szablę

Zawodnicy muszą wykazać się orientacją w terenie i umiejętnym korzystaniem z mapy.
Foto: Edyta Łepkowska

W ostatni weekend września odbędzie się impreza, która z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników jeździectwa. 26 września w Zarzycach Małych koło Kalwarii Zebrzydowskiej wystartuje XXII Bieg Konny i Zaprzęgów Konnych na Orientację w Terenie im. generała broni Józefa Hallera o Szablę Wołyńskiej Brygady Kawalerii.

 

Uczestnictwo w tym wydarzeniu jest bezpłatne, a wziąć udział może każdy, kto umie jeździć konno lub powozić zaprzęgiem. Do wyboru są różne kategorie biegu: indywidualny, patrolem na dwu koniach lub całym zastępem, a także zaprzęgiem jedno- lub dwukonnym. Impreza rozpocznie się już 25 września. Na ten dzień zaplanowano odprawę techniczną i losowanie numerów startowych.

W sobotę rano (26 września) odbędą się badania weterynaryjne koni, prowadzone według wylosowanych numerów. Uczestnicy mają startować w odstępach piętnastominutowych. Ich zadaniem będzie odnalezienie w ciągu pięciu godzin kilkunastu obiektów w terenie, zaznaczonych na mapie w skali 1:25 000.

Zawodnicy szukają ich w wybranej przez siebie kolejności, poruszając się samodzielnie wytyczoną trasą. Każdy obiekt jest odpowiednio punktowany, w zależności od odległości i trudności związanej z jego odnalezieniem. Suma zdobytych punktów wskaże zwycięzcę. Na trasie będą rozstawione bramki weterynaryjne, przy których będzie sprawdzane tętno i stan zdrowia koni – informuje Zbigniew Strzeżywój Burzyński, organizator biegu. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 510 141 421. Tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat wydarzenia. (eł)

 

Zobacz również: Ekstremalna Droga Krzyżowa z Andrychowa w jesiennym wydaniu

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x