Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Policjanci kolejny rok dzielą się bezcennym darem

Policjanci kolejny rok dzielą się bezcennym darem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zorganizowali pierwszą, w tym roku, zbiórkę krwi w ramach akcji Policyjna krew – zawsze na posterunku. Akcja zainaugurowana w ubiegłym roku, ma nawiązywać do 100. rocznicy utworzenia placówki Policji Państwowej w Oświęcimiu, którą oświęcimska Policja będzie obchodziła w 2020 roku.

W dniu 14 stycznia 2020  policyjni krwiodawcy zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, gdzie pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek oddali  krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych.  Oddając ten bezcenny dar mundurowi oddali również hołd bohaterom, którzy przelali krew w walce o niepodległość Ojczyzny.

W ubiegłym roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatów Policji w: Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, oddali blisko 40 litrów krwi. Wśród policyjnych krwiodawców, kilku zostało również uhonorowanych odznaczeniami przez Ministra Zdrowia oraz Polski Czerwony Krzyż.

Źródło: Policja.

 

Zobacz również << Strażacy z OSP Wieprz z rekordową liczbą interwencji w 2019 roku >> 

Podziel się tym wpisem: