Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Pomóżmy Karolince! To nic nie kosztuje

Pomóżmy Karolince! To nic nie kosztuje

Wystarczy oddać trochę nakrętek z butelek po napojach i środkach czystości, by ułatwić życie trzyletniej dziewczynki.
Foto: facebookowy profil Justyny Fiałek

Często się zdarza, że można komuś bardzo pomóc, nie wydając na to ani złotówki. Najbliższa taka okazja nadarzy się w piątek, 24 lipca. Tego dnia przez dwie godziny prowadzona będzie zbiórka nakrętek dla trzyletniej Karolinki Fiałek z Roczyn.

 

Rodzice dziewczynki potrzebują pieniędzy na jej rehabilitację. Gdy Karolinka miała niespełna trzy dni, doszło u niej do zatrzymania oddechu, co spowodowało ogromne spustoszenie w jej organizmie. Od tamtej pory dziewczynka zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi – między innymi wzmożonym lub obniżonym napięciem mięśniowym oraz chorobą refluksową. Oddycha przez rurkę tracheostomijną, natomiast odżywiana jest przez PEG, który pozwala dostarczać pokarm bezpośrednio do jej żołądka.

Do tej pory zorganizowano już niejedną akcję charytatywną na pomoc dziewczynce. Najnowsza to pomysł ludzi tworzących Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola nr 3 w Andrychowie. Jak już wspomnieliśmy, będzie to zbiórka nakrętek. – Dzięki środkom z ich sprzedaży Karolinka ma szansę na codzienną rehabilitację, zakup kominków do rurki tracheostomijnej, opasek, filtrów drenów i innych środków, których potrzebuje na co dzień. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy chcą pomóc naszej chorej córeczce – napisała na Fecebooku mama dziewczynki, Justyna Fiałek.

Zakrętki należy dostarczyć na parkingu Przedszkola nr 3 w Andrychowie, przy ulicy Lenartowicza 36. Znajduje się ono między blokami, blisko Intremarche. Akcja potrwa od 14.00 do 16.00. (eł)

 

Zobacz również: Dla córeczki walczy o życie

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook