Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Powalczą o tytuł najpiękniejszej nastoletniej Małopolanki

Powalczą o tytuł najpiękniejszej nastoletniej Małopolanki

Dwie dziewczyny z powiatu wadowickiego dostały się do finału Miss Nastolatek Małopolski 2020.

W powiecie wadowickim nie brak jest atrakcyjnych i ambitnych dziewcząt. Dwie z nich zostały finalistkami Miss Nastolatek Małopolski 2020 i we wrześniu będą rywalizowały o tytuł najpiękniejszej w województwie.

 

To czternastoletnia Alicja Kucia z Bachowic (na zdjęciu po lewej stronie) oraz o trzy lata starsza od niej Marta Momot z Radoczy. Zostały wybrane z licznego grona półfinalistek przez dwudziestoosobowe jury, zaś w finale konkursu będą rywalizowały z dwudziestoma innymi dziewczętami. Być może jedna z nich odbierze we wrześniu koronę z rąk ubiegłorocznej Miss Nastolatek Małopolski – Anny Kaczówki.

Radoczankę Martę Momot do udziału w konkursie namówiła jej wychowawczyni z liceum. Również dyrektorka szkoły zachęcała dziewczynę, by spróbowała swoich sił w tym wydarzeniu. Obie panie wierzyły, że ich podopieczna ma spore szanse w rywalizacji i – jak widać – ani trochę się nie pomyliły. – Inspirują mnie starsi ludzie, mający za sobą dużo przeżyć, różnych wspomnień, historii. Jedną z osób, które są dla mnie wzorem, jest moja mama. Podziwiam ją za to, jaki ogrom swojej pracy włożyła w wychowanie mnie i mojego rodzeństwa – podkreśla Marta Momot. – Moim największym marzeniem jest wyjazd do USA. Chciałabym zobaczyć tętniące życiem ulice Nowego Jorku, piękne Los Angeles i zwiedzić Hollywood.

Alicja Kucia z Bachowic od najmłodszych lat z podziwem obserwowała modelki na pokazach mody i w kolorowych magazynach. Wyobrażała sobie, że sama kiedyś również będzie prezentowała kreacje największych projektantów. Długo jednak nie wiedziała, co zrobić, by osiągnąć ten cel. W końcu uznała, że pomoże jej w tym udział w konkursie piękności. – Ale, wysyłając zgłoszenie, miałam różne obawy. Nie sądziłam, że dostanę się do choćby do półfinału… – skromnie wyznaje nastolatka. (eł)

 

Zobacz również: Artystyczne małżeństwo

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook