Synoptycy ostrzegają przed gradobiciem

Synoptycy ostrzegają przed gradobiciem

Wydano ostrzeżenie II stopnia, które obowiązuje do czwartku.
  • 17 czerwca, 2020
  • 10:51

Czerwcowa pogoda niestety nie rozpieszcza. Mimo, że słońce w tym miesiącu jest już bardzo ostre, to jednak mamy go jak na lekarstwo. W większość dni niebo jest całkowicie zachmurzone i pojawiają się przelotne opady. Na szczęście temperatura utrzymuje się około 20 stopni Celsjusza.

W środę (17.06) od około południa będzie obowiązywało ostrzeżenie II stopnia przed wystąpieniem burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami również może pojawić się grad. Ostrzeżenie dotyczy tylko południa Małopolski i obowiązuje do czwartku (18.06) ok. 6 rano.

II stopień zagrożenie, mówi, że przewidywane zjawiska meteorologiczne, mogą spowodować duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Zobacz również << Wiadomo kiedy będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych >>

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
  • 8 lipca, 2020
  • 11:12