Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Tak pomagają Zbóje!

Tak pomagają Zbóje!

Andrychowianie i wszyscy inni, którzy wzięli udział w akcji, pokazali wielkie serca.
Bohaterka tegorocznego biegu – Marcelinka.
Foto: Edyta Łepkowska

Nadspodziewanym sukcesem zakończyła się tegoroczna, ósma już edycja Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki. Organizatorzy planowali zebrać na potrzeby małej Marcelinki 25 tys. zł, a tymczasem suma wpłat przekroczyła 40 tys. zł!

 

Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki to charytatywna impreza sportowo-rekreacyjna. Zabrane podczas tego wydarzenia środki przekazywane są na pomoc jednemu z chorych lub niepełnosprawnych dzieci z okolic Andrychowa. Bohaterką tegorocznej zbiórki była Marcelinka Homel z Wieprza, urodzona z poważnymi wadami rozwojowymi. Pisaliśmy o niej tutaj.

Zorganizowany w czasie pandemii koronawirusa bieg nie mógł mieć takiej formy, jak wszystkie dotychczasowe. Zatem uczestnicy nie spotkali się na starcie ani na mecie i nie pokonywali wytyczonych przez organizatorów tras. Każdy sam wybierał sobie przebieg trasy i decydował, jaki dystans przebiegnie, przemaszeruje lub przejedzie na rowerze. A potem wpłacał dowolną kwotę na leczenie i rehabilitację Marcelinki. Ponadto impreza nie odbyła się w ciągu jednego dnia. Jej uczestnicy dostali miesiąc czasu na to, by zrealizować swoje cele.

Zbiórka z początku szła błyskawicznie, ale potem zdecydowanie zwolniła. Jeszcze tydzień temu zdawało się, że nie uda się zebrać wyznaczonej kwoty 25 tys. zł. Była to jednak tylko ciszą przed burzą. Ostateczna suma wpłat przekroczyła najśmielsze wyobrażenia organizatorów i rodziców Marcelinki. Wyniosła 41 tys. zł! Tyle nie zebrano podczas żadnej z wcześniejszych edycji biegu. (eł)

 

Zobacz również: Charytatywna podróż z przygodami

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x