Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wyjaśniamy zagadkę zielonych tablic rejestracyjnych

Wyjaśniamy zagadkę zielonych tablic rejestracyjnych

Widzieliście już takie?

Od początku stycznia 2020 roku weszły w życie nowe przepisy w których obowiązuje nowy wzór tablic rejestracyjnych – zielone z czarnymi literami i cyframi . Mają związek z ustawą o elektromobilności, wszystkie samochody zarejestrowane po 1 stycznia tego roku będą już posiadać zielone tablice.

Dla kogo zielone tablice?

Tablice to forma promocji ekologicznych środków transportu,  czyli tych, które nie zanieczyszczają naszego środowiska. Od tego roku każdy zarejestrowany pojazd z napędem elektrycznym lub wodorowym w wydziale komunikacji otrzyma zielone tablice rejestracyjne. Uspokajamy kierowców, którzy już posiadają taki samochód – nie ma obowiązku wymiany dotychczasowych tablic. Natomiast jeżeli kierowca życzy sobie wymiany tablic na nowe, zmienia się wówczas tylko kolor. Numery i dowód rejestracyjny pozostają bez zmian.

Jaki jest cel wprowadzenia zielonych tablic?

Oprócz promocji ekologii chodzi głównie o szybkie rozróżnienie samochodów. Dzięki tablicom policjanci od razu będą wiedzieli który samochód może wjechać do strefy wolnej od  zanieczyszczeń, bądź czy też może poruszać się po buspasie.

 

Zobacz również << Kolejne przypadki cofania liczników. Znamy rekordzistę >>

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x