Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Zatrzymany za znęcanie się i napaść na policjantów

Zatrzymany za znęcanie się i napaść na policjantów

Podejrzany wylądował w areszcie.
foto: KPP WADOWICE

Policjanci zatrzymali 27-letniego wadowiczanina, podejrzanego o znęcanie się nad swoją 82-letnią babcią i czynną napaść na funkcjonariuszy Policji. Sąd wobec sprawcy zastosował areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego roku, policjanci interweniowali w jednym z wadowickich mieszkań, gdzie według zgłoszenia wnuk wszczął awanturę. Jak się okazało 27-latek od dłuższego czasu znęcał się psychicznie nad  swoją 82-letnią babcią, nieporadną ze względu na swój wiek. Podczas awantur wyzywał kobietę jak również groził jej pozbawieniem życia. Tydzień wcześniej, wadowiczanin idąc ulicą, na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczął rzucać w jego kierunku kamieniami. Gdy policjanci próbowali zatrzymać agresora, wówczas wyciągnął z rękawa kurtki replikę miecza, którym próbował uderzyć funkcjonariuszy i jednocześnie im groził. Podczas próby obezwładnienia mężczyzny naruszył ich nietykalność cielesną.

Wówczas prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i zastosował wobec niego policyjny dozór. Po interwencji dotyczącej znęcania się, mieszkańcowi Wadowic został przedstawiony kolejny zarzut, a Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Źródło: KPP Wadowice

Zobacz również: Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez wadowickich policjantów

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x