Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

100 sekund filmu na 100-lecie urodzin Jana Pawła II

100 sekund filmu na 100-lecie urodzin Jana Pawła II

Wadowice zapraszają do nagrania wspólnej pamiątki z okazji 100 lecia urodzin Jana Pawła II

W życiu wielu z nas Święty Jan Paweł II był obecny zawsze – urodziliśmy się, gdy nasz Rodak zasiadał już na tronie Stolicy Piotrowej. Nie wiedzieliśmy, jak to jest nie mieć „naszego człowieka” w Watykanie. Ale nasi rodzice czy dziadkowie dobrze pamiętają moment wyboru na głowę Kościoła i emocje związane z tym wielkim wydarzeniem.

Nie ma wątpliwości, że Jego pontyfikat miał ogromny wpływ na Kościół Katolicki, na losy Polski, Europy i świata. A jaki miał wpływ na nas samych? Jakie ślady i osobiste przeżycia zostały w nas – którzy mieliśmy szczęście spotkać wielkiego Świętego naszych czasów?

W stulecie Jego urodzin Gmina Wadowice chce utworzyć kronikę naszych wspólnych wspomnień. Podzielcie się Waszymi osobistymi wspomnieniami dotyczącymi Jana Pawła II. Co szczególnie zapadło Wam w pamięć i serce? Może osobiste uczestnictwo w spotkaniu, a może Jego ostatnie pożegnanie?

Zachęćcie rodziców i dziadków, aby i oni opowiedzieli innym, co na zawsze zachowają w swojej pamięci. Nakręćcie krótki filmik, około 100 sekund, i wrzućcie na swoim profilu facebookowym, oznaczając wydarzenie na Facebooku  i dopisując hasztag #100sekundnastulecie

Dla uczestników Gmina Wadowice przewidziała wyjątkowe prezenty związane z 100. rocznicą urodzin Świętego.

#100sekund na #100JP2

Źródło: UM Wadowice.

Zobacz również << Wadowice odnowią Szlak Karola Wojtyły. 200 tys. wsparcia od Sejmiku >>

Podziel się tym wpisem: