Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Aktualne informacje o zakażeniach Covid-19

Aktualne informacje o zakażeniach Covid-19

Od wczorajszego wieczora przybyły 243 zakażenia w kraju, z czego 17 osób pochodzi z Małopolski. Informacje podajemy na bieżąco.

Aktualizacja godz. 21.30

W Polsce potwierdzono 134 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.  

Niestety Ministerstwo Zdrowia poinformowało także śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 2554/43 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Aktualizacja godz. 14.42

W Polsce pojawiły się 73 nowe przypadki zakażenia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego,

W grupie liczącej 9 osób z Małopolski znajduje się:
– 7 osób z Krakowa (osoba niepełnoletnia, młoda kobieta, młody mężczyzna, 2 kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku i starsza kobieta)
– 1 osoba z powiatu bocheńskiego (młody mężczyzna)
– 1 osoba z powiatu wielickiego (mężczyzna w sile wieku).
Wszystkie te osoby przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 209 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach.

W kraju liczba zakażonych koronawirusem: 2420/36 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz również << Szpital otrzymał wyniki, testy nie potwierdziły koronawirusa u podejrzanego pacjenta >>

Informacja z godz. 9.40

Liczba zakażonych osób koronawirusem rośnie z dnia na dzień coraz szybciej, mimo tylu wprowadzonych ograniczeń. Wczoraj w Polsce przybyło 256 osób, to jak dotąd największy przyrost zachorowań od początku pandemii.

Ministerstwo Zdrowia dzisiaj (01.04) poinformowało o 36 nowych zakażeniach, a także o śmierci dwóch osób z powodu koronawirusa. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2347/35 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Z kolei w Małopolsce odnotowano 8 potwierdzonych badaniami osób zainfekowanych covid-19. W tej grupie nie ma nikogo z powiatu wadowickiego, u nas do tej pory stwierdzono 5 zakażeń. Natomiast w grupie naszego województwa znajdują się:
– 2 starsze osoby z powiatu limanowskiego (mężczyzna i kobieta),
– 2 osoby z powiatu bocheńskiego (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku),
– po 1 osobie z Krakowa (kobieta w sile wieku), Tarnowa (mężczyzna w sile wieku), powiatu olkuskiego (młoda kobieta) i powiatu wielickiego (młody mężczyzna).

Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, a 5 przebywa w izolacji.

Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 87-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego, która zmarła w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Jeżeli do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie przekazane potwierdzenie, że przyczyną zgonu tej osoby była choroba zakaźna COVID-19, będzie to podstawą do ujmowania tego zgonu w prezentowanych statystykach.

Zobacz również << Wadowice podejmują następne kroki w walce z koronawirusem >>

Podziel się tym wpisem: