Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Andrychów oraz Kalwaria Zebrzydowska również rozdaje maseczki seniorom

Andrychów oraz Kalwaria Zebrzydowska również rozdaje maseczki seniorom

Od czwartku będzie obowiązywał w całej Polsce nakaz używania maseczek w miejscach publicznych.

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej rusza z akcją maseczka dla seniora. Będzie je rozdawał za darmo pod sklepami. Od czwartku będzie obowiązywał w całej Polsce nakaz używania maseczek w miejscach publicznych.

W piątek tj. 17.04.2020r. od godz. 10.00 do 12.00 – czyli w czasie kiedy w sklepach zakupy mogą robić tylko seniorzy, miasto rozpoczyna akcję przekazania maseczek seniorom.

Gmina zakupiła 1.000 szt. maseczek trójwarstwowych wielokrotnego użytku, które będą rozdawane pod sklepami m.in. STOP na ul. Targowej oraz BIEDRONKA na ul. Krakowskiej.

W  przekazywaniu powyższych maseczek swoją pomoc zaoferowali druhowie z jednostki OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w OSP w Zebrzydowicach.

Również Gmina Andrychów wyszła na przeciw seniorom. Podobnie jak Kalwaria i Wadowice będzie rozdawała maseczki. Jednak akcja zostanie przeprowadzona w czwartek (16.04) w Andrychowie przed wejściami do sklepów. Zaplanowano także odwiedziny u niektórych starszych osób w domu. W akcji będą pomagali strażnicy miejscy, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pełnoletni harcerze.

Pamiętajmy, że maseczki wielokrotnego użytku, muszą być po każdym użyciu odkażane np. poprzez wypranie w wodzie o temperaturze minimum 60 stopni lub przeprasowane gorącym żelazkiem.

Zobacz również << Darmowe maseczki dla seniorów z Gminy Wadowice >>

Podziel się tym wpisem: