Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Andrychów podsumował projekt Jeżdżę z głową. Wyszkolono 90 uczniów

Andrychów podsumował projekt Jeżdżę z głową. Wyszkolono 90 uczniów

Kurs obejmował 20 godzin zajęć nauki jazdy na nartach. Uczniowie uczestniczący w projekcie mieli zapewniony sprzęt tj. narty, buty, kijki oraz kaski.

W 2020r. Gmina Andrychów po raz 9 realizowała projekt „Jeżdżę z głową” w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Na realizację projektu z budżetu Województwa Małopolskiego gmina otrzymała pomoc finansową w wysokości 18 400,00 zł. Pozostała kwota 40 896,50 zł sfinansowana była z budżetu Gminy Andrychów oraz wpłat rodziców. Za udział dziecka w szkoleniu rodzice ponieśli koszt w wysokości 100 zł.

Kurs nauki jazdy na nartach w ramach projektu „Jeżdżę z głową” realizowany był w okresie od 16 lutego do 1 marca 2020 r. na Stacji Narciarskiej Czarny Groń w Rzykach. W projekcie wzięło udział łącznie 90 uczniów klas 3, szkół podstawowych z Gminy Andrychów. Kurs obejmował 20 godzin zajęć nauki jazdy na nartach. Uczniowie uczestniczący w projekcie mieli zapewniony sprzęt tj. narty, buty, kijki oraz kaski. Naukę jazdy na nartach prowadziła szkółka Talarinio. Dzięki realizacji projektu „Jeżdżę z głową” uczniowie zdobyli podstawowe umiejętności poprawnej techniki jazdy na nartach oraz nawyk jazdy w kasku. Zakładanym rezultatem realizacji projektu była również poprawa kondycji oraz podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów.

Źródło: UM Andrychów.

Zobacz również << Gmina Stryszów wyszkoliła pięćdziesięcioro dzieci w szusowaniu. Projekt Jeżdżę z Głową dobiegł końca >>

Podziel się tym wpisem: